Esenyurt’ta iki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle; sopalı, satırlı, taşlı kavga çıkması üzerine meydan bir anda karıştı. 1'i ağır olamk üzere 4 kişinin yaralandığı meydan savaşını aratmayan kavga sebebiyle olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi.

1'İ AĞIR 4 KİŞİ YARALANDI
Olay, saat 17.30 sıralarında Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, henüz bilinmeyen nedenle iki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Sözlü tartışma kısa sürede yerini kavgaya bıraktı. Gruplar birbirlerine satır, sopa ve taşlarla saldırmaya başladı. Çevredeki bir vatandaş kavgayı ayırmak için havaya ateş açtı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekibi ve özel harekat polisi sevk edilirken, kavganın tekrar büyümesi ihtimaline karşı, önlem için TOMA da gönderildi. Çıkan kargaşada yaralanarak yere düşen bir kişi, karşı gruptaki kişi veya kişiler tarafından satırla başından yaralandı. Kavgada yaralanan 1’i ağır olmak üzere toplam 4 kişi, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, kavga esnasında taraflar çevredeki esnafların sattığı ürünleri birbirlerine fırlatarak, dükkanların camlarına zarar verdi. Ekiplerin olayla ilgili incelemeleri sürüyor.

ESNAF ÜRÜNLERİNİ BİRBİRİNE FIRLATTI
Vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde, kalabalık iki grubun birbirlerine sopa ve taşlarla saldırdığı, çevredeki esnafın sattığı bazı ürünleri birbirlerine fırlattıkları ve olay yerine çok sayıda polisin sevk edildiği görülüyor.

Esenyurt’ta taksici-müşteri birbirine girdi: Öldürsen de götürmüyorum Esenyurt’ta taksici-müşteri birbirine girdi: Öldürsen de götürmüyorum Esenyurt'ta trafik yoğunluğu sebbeiyle yolcu almayan taksici, aracına binmek isteyen müşteri ile kavga etti. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine çileden çıkan taksi şoförü müşteriye, "Öldürsen de götürmüyorum" diyerek tepki gösterdi.

Esenyurt'ta annesini rehin alan adam yakalandı Esenyurt'ta annesini rehin alan adam yakalandı Esenyurt'ta psikolojik sorunları olduğu iddia edilen ve evde bulunan annesini rehin alan adam yakalanarak gözaltına alındı.