Antalya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mucadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Antalya'daki dört kişinin banka hesabı hareketlerinden şüphelendi. Bunun üzerine şahıslar incelemeye alındı. Yapılan çalışma sonrası zanlıların, internet üzerinden satılık konteyner ilanı verdiği, kaparo veya konteyner ücreti bedeli adı altında para alıp vatandaşı dolandırdığı belirlendi. Şüpheli M.Ş’nin organizasyonunda Y.H. ve M.G.’nin banka hesaplarına para havaleleri yapıldığı, K.Y’ye ait IP numarasının kullanıldığı tespit edildi.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI, DİĞERLERİ SERBEST

Zanlıların, Antalya, İstanbul, Konya ve Burdur'dan 51 kişiyi dolandırdığı ve toplamda 256 bin 860 TL para aldıkları ortaya çıktı. Yapılan eş zamanlı operasyon sonrası dört zanlı yakalandı. Ayrıca hesabına para aktarılan S.E.Z. de gözaltına alındı. K.Y. ifadesi alındıkntan sonra bırakıldı. Y.H. ve S.E.Z. tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla salıverildi. 

1 milyon liralık altını dolandırıcılara elleriyle teslim etti 1 milyon liralık altını dolandırıcılara elleriyle teslim etti Samsun'da yaşlı kadın, kendisini polis olarak tanıtan sahtekarlara kandı. Kadın, 1 milyon TL değerindeki bütün altınlarını dolandırıcılara kaptırdı.

Bakkala bakan 9 yaşındaki çocuk kadın müşteri tarafından dolandırıldı Bakkala bakan 9 yaşındaki çocuk kadın müşteri tarafından dolandırıldı Ailesinin bakkalı emanet ettiği 9 yaşındaki çocuk genç bir kadın tarafından dolandırıldı. Dolandırıldığını anlayan küçük çocuk kadının peşinden gitse de yetişemedi. Olayı anlatırken gözyaşlarına boğulan çocuğun psikolojisi etkilendi.

Kripto para Hecoin için dolandırıcılık iddiası: Hesapları kapandı Kripto para Hecoin için dolandırıcılık iddiası: Hesapları kapandı Alternatif bir değişim aracı olan ve son dönemlerin gözde yatırım araçlarından birisi haline gelen kripto para borsasında yeni bir yerli vurgun yaşandı. Hecoin ismiyle işlem gören kripto para dün gece saatlerinde buhar oldu. Firmanın mobil uygulaması ve sosyal medya hesapları da kapandı.