Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bu yıl 12’ncisi düzenlenen geleneksel tavla turnuvasında ilginç anlar yaşandı. Çekilen 180 kişilik kurada 32 binde 1 ihtimal gerçek oldu ve kuraya katılan abi-kardeş birbirleriyle eşleşti. Kardeşler, "Bu maçın kazananı yok" diyerek, güzel bir hatıra olacağını söyledi.

180 KİŞİ KURAYA KATILDI
Malkara ilçesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da tavla turnuvası heyecanı devam ediyor. Bu sene özel bir kahvehanede 12’ncisi düzenlenen turnuvaya 180 kişi katılım sağladı. Tertip komitesi tarafından 180 kişi arasında çekilen kurada ilginç bir eşleşmede yaşandı. Kuraya katılan Mesut Keskin ve Erhan Keskin kardeşler çekilen 180 kişilik kura sonucunda birbirine rakip olarak eşleşmesi herkesi hayretler içerisinde bırakırken, 32 binde 1 ihtimal gerçekleşmiş oldu.

"BU MAÇIN KAZANANI YOK"
Abi Mesut Keskin ise yaptığı açıklamada, “Malkara’mızda düzenlenmiş olan geleneksel tavla turnuvasına 8 defa katıldım. Bu yıl güzel bir tesadüf yaşadık. Kardeşim ile rakip olduk. Bu maçın kazanını ve yenileni de yok. Bizim için bu maç güzel bir hatıra olacak” dedi.

Kardeş Erhan Keskin ise, “Malkara geleneksel turnuvasına bu yıl 3’ncü defa katılıyorum. 180 kişi içerisinde bu sene rakibim abim oldu. Abimin de dediği gibi bu maçın kazananı ve yenileni yok. Abi kardeş güzel bir maç yaptık. Önümüzdeki yıllarda da turnuvanın devam etmesini canı gönülden istiyorum” diye konuştu.

TURNUVA KOMİTESİ BAŞKAN YARDIMCISI: İLK DEFA YAŞANIYOR
Turnuvayı düzenleyen tertip komitesi başkan yardımcısı Onur Akıncı, “Bu sene tavla turnuvamızın 12’ncisini düzenledik. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz kura çekiminde ilk defa böyle güzel bir anıya şahitlik ettik. Abi kardeş turnuvamızda eşleştiler. Önümüzdeki yıllarda da turnuvamız devam edecektir” şeklinde konuştu.
Maçın sonunda ise Abi Mesut Keskin kardeşi Erhan Keskin’i 2-0’lık skorla yenerek ilk turun galibi oldu.

Tesadüfün böylesi: 6 ikiz Mehmetçik vatani görevlerini birlikte yapıyor Tesadüfün böylesi: 6 ikiz Mehmetçik vatani görevlerini birlikte yapıyor Tesadüfün böylesi. Tokat İl Jandarma Komutanlığında askerlik görevini yapan 6 ikiz Mehmetçik görenleri şaşırtıyor. 3’ü tek yumurta ikizi olmak üzere 6 ikiz kardeş vatani görevini yapıyorlar. Yüz benzerlikleriyle birbirlerinden ayırt etmesi güç olan 6 kardeş, davranışlarında ki benzerlikle de dikkat çekiyor.