Trafik yoğunluğunun azlığı ve kar yağışı nedeniyle sonbahar ve ilkbahar arasında yaklaşık 5 ay süreyle ulaşıma kapalı tutulan Soğanlı Dağı güzergahındaki yolda aralıklı karla mücadele çalışmaları sürüyor.

KAR KALINLIĞI 6 METREYİ BULUYOR

Ekipler, Bayburt-Trabzon arasında 3 bin 500 metre yükseklikteki bölgede kar kalınlığının yer yer 6 metreyi bulduğu yollarda ulaşımı yeniden sağlamak için iş makineleriyle çalışmalarını yürütüyor.

Karla mücadele ekibi, bağlantı yollarının yanı sıra kışın yoğun kar nedeniyle ulaşıma kapanan yaylalara da vatandaşların ulaşabilmesi için bölgede çalışma sürdürüyor.

Yaz aylarında özellikle doğa tutkunlarının uğrak yeri olan Soğanlı Dağlarının dik yamaçları arasındaki Aygır Gölü, Balıklı Göl, Dipsiz Göl, İkiz Göller, Kara Göl, Sarıçiçek Gölü ile Pirömer Gölü’nün yer aldığı güzergahta ekipler Haziran ayına kadar karla mücadele çalışması gerçekleştirecek.

Yoğun kar yağışı uyarısı verilmişti, Erzurum beyaza büründü Yoğun kar yağışı uyarısı verilmişti, Erzurum beyaza büründü Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Erzurum için yoğun kar yağışı uyarısında bulunmuştu, kent beyaza büründü.

Ardahan'da kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı Ardahan'da kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı Ardahan’da yaklaşık bir haftadır etkili olan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı.