Son yıllarda yaz mevsiminde özellikle Ege Bölgesinde sıklıkla yangınlar çıkıyor ve bu yangınlar çeşitli nedenlerden dolayı çevreye sıçradığı için büyük ölçüde ormanlık alanlar resmen kül oluyordu. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Ege'de yangınlarda baş vermeye başladı ve Antalya'nın Alanya ilçesinde dağlık alanda korkutan bir yangın çıktı. Yangına kara yoluyla ulaşım sağlanamadığı için havadan müdahale edildi ve söndürme çalışmaları devam ediyor.

Alanya'nın Dere Mahallesi Susuz mevkiinde henüz bilinmeyen sebeple dağlık ve ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye yangın söndürme helikopteri, çok sayıda personel ve arazöz yönlendirildi.

Yangının sarp ve dağlık alanda çıkmasından dolayı karadan müdahalede güçlük çekiliyor. Konuya ilişkin Orman Genel Müdürlüğünden açıklama geldi ve açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yeşil Vatanımızın her karışı için mücadele ediyoruz. Antalya / Alanya’da kara ulaşımının olmadığı alanda çıkan orman yangınına 18 dakika içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdik.

Yangını kontrol etmek için çalışmalarımız devam ediyor."

Antalya şüpheli olay: Genç adam arabasında ölü bulundu Antalya şüpheli olay: Genç adam arabasında ölü bulundu Antalya’da Cadde üzerinde park halinde bulunan araçta bir gencin cansız bedeni bulundu.

Antalya'da korkutan kaza: Öğretim üyesi ve öğrenci şoka girdi Antalya'da korkutan kaza: Öğretim üyesi ve öğrenci şoka girdi Antalya’da, Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde otomobillerin çarpıştığı kazada, iki öğretim üyesi yaralandı. Öğretim üyesi kadın ve kız öğrenci kaza sonrası şok geçirdi.

Antalya'da silahlı sopalı kavga: Yaralılar var Antalya'da silahlı sopalı kavga: Yaralılar var Antalya’da iki grup arasında çıkan silahlı sopalı kavga sonrası, 3 kişi yaralandı. Olaya ilişkin 3 kişi de gözaltına alındı.