Kadıköy Osmanağa Mahallesi Kıvanç Sokak üzerinde dün saat 13.30 sıralarında pitbull saldırısı olduğu yönünde ihbar alan polis ekipleri hemen harekete geçti. Adrese geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, Ferhat D. isimli şahsa ait Husky cinsi köpeği, Erhan C. isimli şahsa ait olan American Bully cinsi köpeğin saldırarak yaraladığını tespit etti.

Olaya karışan köpek muhafaza altına alınarak Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri görevlilerine teslim edildi. ‘Hayvanı Tehlike Oluşturacak Şekilde Serbest Bırakılması’ konusunda işlem başlatılan Erhan C. isimli şahıs hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince 14 bin 982 TL idari para cezası kesildi. Olaya karışan hayvana el konuldu.

Oğluna gösteri yapmak istemişti, parmağı köpek balığına yem oldu! Oğluna gösteri yapmak istemişti, parmağı köpek balığına yem oldu! Florida'da bir baba oğluna gösteri yapmak isterken elini köpek balığına kaptırdı. Talihsiz adamın serçe parmağı koptu.

Evde dehşet! Köpek delirdi, sahibesini öldürdü Evde dehşet! Köpek delirdi, sahibesini öldürdü İngiltere'de bir kadın, sahibi olduğu köpeğin saldırısına uğrayarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Petshoplara verilen bir yıllık süre doldu: Vitrinlerde kedi ve köpek satış yasağı resmen başladı Petshoplara verilen bir yıllık süre doldu: Vitrinlerde kedi ve köpek satış yasağı resmen başladı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde petshoplara verilen 1 yıllık süre 14 Temmuz 2022 itibariyle doldu. Artık petshop vitrinlerinde kedi ve köpek türlerinin satışı resmen yasaklandı. Bundan sonra kedi ve köpek satışının internet üzerinden ve katalog ile yapılacak.