Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı Veli Ağbaba kimdir? Veli Ağbaba kaç yaşında ve nereli?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı Veli Ağbaba kimdir? Veli Ağbaba kaç yaşında ve nereli?
Malatya, Aday, Haber

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Yerel seçim hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine kısa süre kala adaylar belli olmaya devam ediyor. Vatandaşlar oy vereceği adayları sorguluyor. CHP, Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı olarak Veli Ağbaba’yı açıkladı. Peki, CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı Veli Ağbaba kimdir? Veli Ağbaba kaç yaşında ve nereli? Mesleği ne? İşte hayatı...

CHP'nin Malatya Belediye Başkan adayı belli oldu. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine kısa bir süre kala partiler adaylarını birer birer açıklıyor. Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2024 yerel seçimlerde gösterilecek olan adayları duyurmaya devam ediyor. 2024 yerel seçimlerinde rekabet edecek adaylar merak ediliyor. Vatandaşlar 2024 yerel seçimlerde oy vereceği adayları araştırmaya başladı. CHP, Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı olarak Veli Ağbaba’yı açıkladı. Peki, CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı Veli Ağbaba kimdir? Veli Ağbaba kaç yaşında ve nereli? İşte, hayatı ve kariyeri.

CHP MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADAYI VELİ AĞBABA KİMDİR, MESLEĞİ NE?

CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı Veli Ağbaba, 1968 yılında Malatya Yazıhan'da dünyaya geldi. 
Veli Ağbaba, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işletme Bölümünü bitirdi. Orta derecede İngilizce bilen Veli Ağbaba, evli ve 2 çocuk babasıdır.

VELİ AĞBABA HAYATI VE KARİYERİ

CHP Malatya Büyükşehir Belediyesi adayı Veli Ağbaba, 1994 yılından itibaren CHP Malatya İl Örgütünde çalıştı. 2010-2011 yılları arasında Malatya İl Başkanlığı görevini yürüttü. 24, 25, 26 ve 27. Dönemlerde Malatya Milletvekili seçildi. CHP'de 9 yıl kesintisiz genel başkan yardımcılığı yaptı.
Veli Ağbaba, Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Grup Başkanlığı, Parti Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve İl Başkanlığı yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi Cezaevi İnceleme ve İzleme Komisyonu Sözcüsüdür. CHP Cezaevi Komisyonunca hazırlanan yayınları mevcuttur. 24. Dönemde Malatya Milletvekili seçildi.

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...