David yaşıtları gibiydi. Liseye gidiyordu ve yarı zamanlı olarak bir işte çalışıyordu. Alkol ve uyuşturucuya karşıydı. Ancak kahveyi ve enerji içeceğini hiçbir zaman sağlığına zararlı olarak görmedi.

ENERJİ İÇECEĞİ İÇTİ, BAYILDI

26 Nisan tarihinde öğlen 12:30 sularında içerisinde 54 mg kafein bulunan bir enerji içeceği içti. Ardından bir tane daha içti. 2:28’de Davis sınıfta bayıldı. Ambulans okula geldi ve çocuk hemen hastaneye götürüldü. 3:30’da ise çocuk hayatını kaybetti.

Alkol ve uyuşturucu kullanmamış Davis gibi sağlıklı bir çocuk nasıl olur da gündüz vakti sınıfın ortasında bayılıp daha sonra hayatını kaybedebilirdi? Nedeni ise açıklananlara göre iki saat içinde üç enerji içeceği içmesiymiş. Dr. Gary Watts, ABC News’e “İçtiği enerji içecekleri kalbine zarar vermiş” dedi.

İçtiği enerji içecekleri küçük çocuğun vücuduna kafein yüklemiş ve çocuğun kalbi durmuş. Kafein belli ölçülerde alındığında zararsızken, kontrolsüz alınımı sonrasında hayati tehlikelere yol açabiliyor.

Adli tabip, “Davis, tıpkı yaşıtlarının da yaptığı gibi tehlikesiz olduğuna inandığı bir şeyi yaptı ve yüksek dozda kafein tüketti. Davis’i marketlerde satılması yasal olan bir içecek nedeniyle kaybettik” dedi.

Şimdilerde Davis’in babası Sean Cripe diğer ebeveynleri enerji içeceklerinin aşırı tüketilmesi halinde yol açacağı tehlikelere karşı uyarıyor.