Kanada’da Ken MacDonald (68) ve karısı Susan, Severn Township’te balıkçıl kuşlarının yuva yaptığı gözlem yerini ziyaret etti.

Ağaçtaki bazı yuvalarda yumurtalarını korumak için yetişkin balıkçıllar bulunurken birinde kuş yerine bir ayı bulunuyordu. Ağaca tırmanan 35 kiloluk siyah yavru ayı, yerden 20 metre yüksekte dalların üzerinde güçlükle ayakta duruyordu.

Ken, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Gözlem noktamıza vardığımızda, çoğunlukla göletin yanındaki en yakın yuvaya bakardık. Ama su birikintisinin arkasına bakan Susan, 'o büyük siyah şey de ne' diye sordu. Dürbünümüze baktık ve balıkçıl yuvalarından birinde duran siyah bir ayı olduğunu gördük. Susan balıkçılların hayatından endişe etti ama av, tabiattaki nizamın bir parçasıdır. Burnunu yuvalara sokan ayı öyle görülüyor ki yumurtalarla kolay bir öğün arıyordu.” Kanadalı çift, “Sanırız daha önce kuş yuvasında ayı gören olmamıştır” diye konuştu.

Görenler şaşıp kalıyor! Karınca yuvalarının boyu 1 metreyi buluyor Görenler şaşıp kalıyor! Karınca yuvalarının boyu 1 metreyi buluyor Uludağ'da ortaya çıkan ve boyu bir metreyi bulan dev karınca yuvaları, görenleri hayrete düşürüyor. Orman zararlılarının baş düşmanı olarak bilinen kırmızı karıncalar, bir koloni olarak yılda ortalama 24 kilo zararlı böceği yiyor.

Yuvasından düşen yavru baykuşu esnaf sahiplendi Yuvasından düşen yavru baykuşu esnaf sahiplendi Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yuvasından düşen kulaklı orman baykuşu yavrusunu bulan esnaf, yavru baykuşu uçmaya başlayana kadar misafir ediyor.