Korona virüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için son bir haftalık geri sayım bugün başladı. Son olarak seyircisiz gerçekleştirileceği açıklanan dev organizasyon için sporcular Japonya'da kamp yapıyor.

20 YAŞINDAKİ SPORCU SIRRA KADEM BASTI

Eğitim kampı için Osaka eyaletinde bulunan Uganda Milli Takımı ekibinden bir sporcunun kaybolduğu açıklandı. İzumisanoşehrindeki kampta kayıplara karışan 20 yaşındaki erkek sporcuyu bulmak için yerel otoriteler alarma geçti.

COVİD-19 TESPİT EDİLMİŞTİ

Oyunlara hazırlanmak için geçtiğimiz ay ülkeye gelen Ugandalı ekibin tamamının Japonya’ya gelmeden önce aşılandığı ve uçağa binmeden önce yapılan PCR testlerinin negatif çıktığı açıklanmıştı. Ancak Tokyo yakınlarındaki Narita Uluslararası Havaalanı'na inen 9 kişilik Uganda Milli Takımı ekibinden bir kişinin havalimanında yapılan Covid-19 testi pozitif sonuç vermişti. Ekip üyesi karantinaya alınmış, diğer 8 kişi Osaka'daki eğitim kampına gitmişti. Osaka'ya giden ekipten bir kişide daha Covid-19'a rastlanması olimpiyatlar kapsamında alınan salgın önleme tedbirlerinin güvenilirliğini tartışma konusu haline getirmişti. Tespit edilen 2 vakanın ardından tedbir amaçlı karantinaya alınan diğer ekip üyeleri ancak geçtiğimiz hafta antrenmanlara başlayabilmişti.

Tokyo Olimpiyatları seyircisiz düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları seyircisiz düzenlenecek Japonya'da düzenlenecek Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın seyircisiz olarak gerçekleştirileceği açıklandı.

Tokyo, olimpiyatlarda sadece yerel izleyici kabul edecek Tokyo, olimpiyatlarda sadece yerel izleyici kabul edecek Japonya’da bu yaz gerçekleştirilecek Tokyo Olimpiyatları'na sınırlı sayıda yerel izleyicinin kabul edilmesine karar verildi. Alınan kararla, her müsabakayı saha seyirci kapasitesinin yüzde 50'sini aşmayacak şekilde en fazla 10 bin kişi izleyebilecek.