Dost ve kardeş ülke Azerbaycan, orman yangınlarıyla mücadele eden Türkiye'ye desteğini esirgemedi. Azerbaycan Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yangınla mücadele için Türkiye'ye 500 kişilik ekip, helikopterler, ekipman ve çeşitli malzemeler göndereceği duyurudu. 

ALİYEV TALİMAT VERDİ
Azerbaycan Başbakanlığından yapılan açıklamaya göre Başbakan Ali Asadov, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Asadov, her zaman olduğu gibi bu zor günde de kardeş ülke Türkiye'nin yanında olduklarını, her türlü yardımı sağlamaya ve gerekli tüm güçleri seferber etmeye hazır olduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu hususta talimat verdiğini bildiren Asadov, Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı 500 kişilik ekip, helikopterler, gerekli ekipman ve malzemelerin en kısa zamanda Türkiye'ye gönderileceğini kaydetti.

THK: 20 hava aracı yangınlara müdahalede bulunuyor THK: 20 hava aracı yangınlara müdahalede bulunuyor Türk Hava Kurumu (THK) tarafından operasyonları yönetilen 20 hava aracının Manavgat'taki dahil ülkenin her bölgesinde devam eden yangınlara ara vermeden müdahalede bulunduğu bildirildi.

Adana Kozan ve Aladağ'daki yangınlara müdahale sürüyor Adana Kozan ve Aladağ'daki yangınlara müdahale sürüyor Adana'nın Kozan ve Aladağ ilçelerinde çıkan yangınlara havadan müdahale, sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı.

Bodrum'daki yangın kontrol altına alındı Bodrum'daki yangın kontrol altına alındı Muğla Milas'a bağlı Meşelik Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan yangın, Bodrum'un Kuyucak ve Güvercinlik mahallelerine de sıçradı. Bölgeden gelen son bilgiye göre; Kuyucak ve Güvercinlik'teki yangın kontrol altına alındı. Ekipler soğutma çalışmalarına başlarken, ilk belirlemelere göre 80 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.