17 Eylül'de yayınlanan ve tüm dünyada büyük beğeni toplayan Güney Kore yapımı Squid Game dizisi, haberlere konu olmaya devam ediyor. Fransa'da Squid Game temalı bir dükkana girmek isteyenlerin neden olduğu kargaşadan sonra bir haber de Belçika'dan geldi.

Belçika'da bulunan bir ilkokul, öğrencilerin tenefüs sırasında bahçede dizideki oyunları oynaması üzerine alarma geçti. Okul yönetimi, salı günü Facebook hesabı üzerinden velilere uyarıda bulunan bir gönderi paylaşarak velilerden çocuklarıyla konuşarak bu oyunların zararlı sonuçlara yol açabileceğini anlatmalarını istedi.

"ÖĞRENCİLER KAYBEDEN KİŞİYE DAYAK ATIYOR"

Independent Türkçe'nin haberine göre; okul yönetiminden yapılan açıklamada; "Değerli veliler, Squid Game adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler farklı çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, şiddet içerikli sahneleri nedeniyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide yer alan 1-2-3 güneş oyununu oynuyor ve kaybeden kişiye dayak atıyor" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada bahsedilen '1-2-3 güneş' oyunu, dizideki 'kırmızı ışık, yeşil ışık' adlı oyuna denk geliyor.

Büyük beğeni toplayan dizinin ikinci sezonu için sinyaller verilse de kesin bir bilgi bulunmuyor.

DİSİPLİN CEZASI UYGULANACAK

Okulun sosyal medya hesabındaki mesaja 2 bine yakın yorum gelirken, gönderi yaklaşık 37 bin kez paylaşıldı. Yönetim, dizideki oyunları oynayıp arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini de belirtti.

Simpsons dizisi 11 yıl önce tahmin etti! Sosyal medyada gündem oldu Simpsons dizisi 11 yıl önce tahmin etti! Sosyal medyada gündem oldu Önceden tahmin etmesiyle bilinen Simpsons dizisinden yeni bir tahmin geldi. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın seçilişini hatta Kongre Baskını’na kadar çok sayıda gündem oluşturan olayı önceden tahmin etmesiyle dikkat çeken Simpsons dizisi, Birleşik Krallık'ta halen devam etmekte olan yakıt kıtlığını da tahmin ettiği iddia edildi.

Masumlar Apartmanı’nda kafa karıştıran sahne! Diziden ayrılıyor mu? Masumlar Apartmanı’nda kafa karıştıran sahne! Diziden ayrılıyor mu? Ekranların sevilen dizisi Masumlar Apartmanı, dün akşam yeni bölümüyle ekrana geldi. Son sahnesinde eski günleri düşünen Hikmet, bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Evi gözetleyen Rüya'nın eve gelerek Safiye ve Gülben'e haber vermesiyle yerde yatan babalarının yanına koşunca büyük bir panik yaşandı. Hikmet karakterini oynayan Metin Coşkun'un diziye veda edip etmeyeceği ise yeni bölümde belli olacak.

Cüneyt Arkın, Kuruluş Osman dizisinden ayrıldı Cüneyt Arkın, Kuruluş Osman dizisinden ayrıldı Kuruluş Osman dizisinde rol alan usta oyuncu Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda diziden ayrıldığını açıkladı.