El Salvador’un Bitcoin’i resmi para olarak kabul etmesinin ardından şirket ve kurumlar da bu karara hızlı bir şekilde uyum sağlamaya başladılar. Bu şirketlerin arasına havayolu şirketi Volaris de dahil oldu.

DAHA ÖNCESİNDEN AÇIKLAMIŞLARDI

2015 yılında Meksika’nın TAR Havayolları da dahil olmak üzere diğer bazı şirketler daha önce Bitcoin kabul edeceklerini açıklamışlardı.

KESİN BİR BİLGİ BULUNMUYOR

Chivo cüzdanı üzerinden çalışacak ödeme sistemleri hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

GENİŞ KİTLELERE ULAŞTI

El Salvador hükümeti tarafından Bitcoin'i benimsemesinin bir parçası olarak geçen ay başlatılan Bitcoin dijital cüzdanı Chivo, şu anda oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılıyor.

Bitcoin’de hareketlilik: 60 bin dolar seviyesine yaklaştı Bitcoin’de hareketlilik: 60 bin dolar seviyesine yaklaştı Dünyanın en yüksek hacimli kripto para birimi olan Bitcoin, 17 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin piyasada bugün itibariyle 59 bin 500 dolar civarında işlem görüyor.

Bitcoin’de küresel dengeler değişti! ABD Çin’i geride bırakarak zirveye yerleşti Bitcoin’de küresel dengeler değişti! ABD Çin’i geride bırakarak zirveye yerleşti Bitcoin’de zirve yarışı değişti. İngiltere’de Cambridge Üniversitesi tarafından açıklanan yeni verilere göre ABD, Çin'i geride bırakarak, küresel Bitcoin madenciliğinde en büyük paya sahip oldu. Açıklanan rakamlara en büyük etki ise Çin Merkez Bankası'nın kripto para yasağının ardından sektördeki değişen oyuncu dengeleri oldu.

El Salvador'da Bitcoin hesabı sayısı zirvede! Banka hesabı sayısını geçti El Salvador'da Bitcoin hesabı sayısı zirvede! Banka hesabı sayısını geçti Eylül ayının ilk haftasında El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmişti. El Salvador’da bir ay içerisinde Bitcoin hesap sayısı, banka hesabı sayısını geçti.