Hannover kentindeki bir hayvanat bahçesi içinde açılan aşı merkezinde nereden kaynaklandığı henüz belli olmayan hata nedeniyle 21 çocuğa yetişkin dozda Covid-19 aşısı uygulandı.

Hannover Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, olayın fark edilmesinin ardından aileleri arayarak özür diledi ve çocukların aşıdan olumsuz etkilenmelerinin beklenmediğini duyurdu.

Ancak ailelerden çocuklarının sağlık durumlarını takip etmeleri istendi.

Bölge Valisi Steffen Krach, hatanın tekrarlanmaması için soruşturma başlatıldığını ve daha sıkı kontroller getirildiğini açıkladı.

Almanya'da Omicron varyantı kaynaklı ilk ölüm yaşandı Almanya'da Omicron varyantı kaynaklı ilk ölüm yaşandı Almanya'da koronavirüsün yeni mutasyonu Omicron’dan ilk ölüm gerçekleşti. Omicron mutasyonu ile enfekte olan bir hasta hayatını kaybetti.

Almanya koronavirüsün 4. dalgası için tedbirleri sıkılaştırdı Almanya koronavirüsün 4. dalgası için tedbirleri sıkılaştırdı Almanya’da hastanelerde ve bakım evlerinde çalışan sağlık çalışanlarının koronavirüs aşısının yaptırmalarını ve hastalığı atlatanların ise iyileştiğine dair belge sunmalarını zorunlu kılan yasa tasarısı, Federal Meclis’te kabul edildi.

Almanya'da son 1 günde 45 binden fazla yeni vaka Almanya'da son 1 günde 45 binden fazla yeni vaka Almanya’da koronavirüs salgınında son 24 saatte 45 bin 326 yeni vaka görüldüğü tespit edildi.