Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde yer alan Rochester şehri ormanında bulunan dev kale satışa çıkarıldı. 

26 ODADAN OLUŞUYOR 

Ormanın içerisinde bulunan devasa kale, 26 odadan oluşuyor. Aynı zamanda kalenin içerisinde zindan ve yeraltı mağarası da bulunuyor. 

2,3 MİLYON DOLAR İSTENİYOR 

Orta Çağ mimarisiyle yapılmış kale için 2,3 milyon dolar (yaklaşık 31 milyon TL) isteniyor. 

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU 

25 bin metrekarelik ormanlık alana gizlenmiş olan 26 odalı, 5 katlı kale, görünümü ve yapısıyla sosyal medyada gündem oldu. 

KRAL VE KRALİÇESİNİ ARIYOR 

Kullanıcılar tarafından kısa süre içerisinde rekor sayıda görüntülenen kalenin henüz ‘kralını veya kraliçesini’ bulamadığı belirtildi. Orta çağdan kalma taş duvarlı taretlerle kaplı kalenin büyük girişini korumak için bir hendek, dikenli parmaklıklar ve asma köprü bulunuyor.

1991 YILINDA YAPILDI 

James LeBlanc tarafından tasarlanan kale 1991 yılında o zamanki eşi Vera LeBlanc'a bir nişan hediyesi olarak tamamlanmıştı.

ABD’de kriz büyüyor: Hırsızlar hareket halindeki treni yağmaladılar ABD’de kriz büyüyor: Hırsızlar hareket halindeki treni yağmaladılar ABD’de yağma ve hırsızlık olayları hızla artmaya devam ediyor. Birçok market ve yük taşıyan trenlere saldırı olurken son kurban Amazon oldu. Amazon’un online alışveriş paketlerini taşıyan kargo treni ABD’nin California eyaletine bağlı Los Angeles kentinde, baskına uğradı. Suçluların trenlere atlayıp konteynırları zorla açmasıyla binlerce paket raylara uçtu. Kalan paketler ise hırsızlar tarafından çalındı.

ABD'deki sinagogda 4 kişi rehin alındı ABD'deki sinagogda 4 kişi rehin alındı ABD'de silahlı bir kişi Teksas eyaletindeki bir sinangogda 4 kişiyi rehin aldı. Silahlı saldırgan tarafından rehin alınan kişilerden biri güvenlik kolluklarının yaptığı operasyonla kurtarıldı.

ABD'de silahlı rehine krizi ABD'de silahlı rehine krizi ABD'nin Teksas eyaletinde silahlı bir saldırganın bir sinagogda birçok kişiyi saatlerce rehin aldığı ve Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) olaya müdahale ettiği bildirildi.