Rusya, Ukrayna'nın başkenti Kiev’deki televizyon kulesini hedef aldı. Düzenlenen bombalı saldırının ardından 5 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

RUSYA: KİEV HALKI İLETİŞİM KULELERİNDEN UZAK DURSUN

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın "Kiev halkı iletişim kulelerinden uzak dursun" açıklamasından hemen sonra Rusya, başkent Kiev’deki televizyon kulesini hedef aldı. Baz istasyonları, televizyon ve radyo vericilerinin yanı sıra internet ve teknolojik altyapıların bulunduğu televizyon kulesine düzenlenen saldırı sonrası bölgedeki siviller panik kaçmaya başladı.

Ukrayna Acil Durumlar Servisi tarafından yapılan açıklamada, saldırıda ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de ağır yaralandığı ifade edildi.
Öte yandan saldırıdan saatler önce Rusya Savunma Bakanlığı, provokasyon içerikli yayınların sosyal medya üzerinden yayıldığını savunarak, Kiev'deki istihbarat binasının ve teknoloji üslerinin vurularak imha edileceğini duyurmuştu.

Rusya'dan Ukrayna'ya yeni mesaj: Son verilmeli Rusya'dan Ukrayna'ya yeni mesaj: Son verilmeli Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna'nın durumun ciddiyetini anlaması ve anlaşabilir olması gerektiğini söyledi.

Rusya'nın öldürmek istediği Olena Zelenska kocasının en büyük destekçisi Rusya'nın öldürmek istediği Olena Zelenska kocasının en büyük destekçisi Ukrayna devlet başkanının eşi Olena Zelenska, Rusya işgaline karşı kocasının en büyük destekçisi oldu. Rusya tarafından öldürülme planları yapılan Olena, çocukları ile beraber sürekli kocasının yanında yer alarak hayatını tehlikeye atmayı göze alıyor.

Dünya ateşkes beklerken Rusya'dan yeni açıklama: Hedeflere ulaşana kadar operasyona devam Dünya ateşkes beklerken Rusya'dan yeni açıklama: Hedeflere ulaşana kadar operasyona devam Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, "Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri, belirlenen hedeflere ulaşılana kadar askeri operasyonları yürütmeye devam edecek" dedi.

Korkutan Rusya analizi: 3 Türki Cumhuriyet tehlike altında Korkutan Rusya analizi: 3 Türki Cumhuriyet tehlike altında Prof. Dr. Taşansu Türker, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminde Türki Cumhuriyetlere dikkat çekerek "Kazakistan'da olanlardan sonra Rusya çatışma ayağını genişletirse el atacağı üç bölge var; Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan" dedi.

ABD'li uzman uyardı: Rusya adım adım 'Grozni taktiği'ne gidiyor ABD'li uzman uyardı: Rusya adım adım 'Grozni taktiği'ne gidiyor Rusya'nın Harkov'a yönelik başlattığı yoğun topçu ateşi sonrası bölgenin fotoğraflarını inceleyen Johns Hopkins Üniversitesi profesörlerinden Eliot Cohen, "Bugünün Harkov fotoğrafları kesinlikle 'Groznifikasyon'un başlangıcına benziyor" diyerek Rusya'nın Grozni taktiğine geçebileceğini belirtti.

Putin'den Fransa'ya, Ukrayna ile barışmak için üç şart Putin'den Fransa'ya, Ukrayna ile barışmak için üç şart Putin, telefonla görüştüğü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Ukrayna ile barış için üç şartı olduğunu söyledi. Söz konusu şartların; Kırım'da Rusya'nın egemenliğinin kabul edilmesi, Ukrayna hükümetinin anti-nazilileştirilmesi ve askerden arındırılması, Ukrayna topraklarına özel statü verilmesi olduğu öğrenildi.