Gerçek bambaşka çıktı: Dershane komedisi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Gerçek bambaşka çıktı: Dershane komedisi

Eğitim Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Kurs sahibi Tahir Kurt: Rahatsız edici paylaşımlar hepimizi derinden üzüyor. Yanlış anlaşıldık. LGS’den bir hafta önce öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve onları farklı düşünme metotlarına yönlendirmek istedik.

MAHMUT ÖZAY'IN HABERİ - Şanlıurfa Halfeti’de LGS’ye hazırlanmak için özel bir kursa yazılan Elif Sude Şenel, kursun düzenlediği deneme sınavında bütün soruları eksiksiz olarak yanlış cevapladı. Kurs sahipleri o anları ise “90 sorunun 90’ını da yanlış işaretleyebilmek tüm soruları çözüp doğru cevaplarını bulmaktan geçer. Bunu ancak çok çalışkan öğrenciler başarabilir” notuyla paylaştı. Görüntülerin yayılmasından sonra ‘öğrenciye onur kırıcı hareket’ yorumları yapılıp, kurs yöneticisi Muhammed Tahir Kurt eleştiri yağmuruna tutuldu.

GERÇEK ÇOK FARKLI ÇIKTI

Sorularımızı cevaplayan kurs sahibi Tahir Kurt şunları söyledi: Rahatsız edici paylaşımlar hepimizi derinden üzüyor. Yanlış anlaşıldık. LGS’den bir hafta önce öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve onları farklı düşünme metotlarına yönlendirmek istedik. Deneme sınavı yaptık. Bu amaçla 90 soruyu doğru cevaplamanın çok zor olduğu bilincinden hareketle, bütün soruları rastgele yanlış işaretleme ihtimalinin 6 trilyonda 1 olduğunu hesapladık. Biz de bu düşünceden hareketle böyle bir deneme yaptık. İlçemizde başarılarla adından söz ettiren öğrencimiz aslında yanlışa oynayarak 90 sorunun hepsinde doğru cevapları bulup yanlış şıkları işaretledi. Ve bu başarısı hepimizi gururlandırdı. Çok mutluyuz. Öğrencimize LGS’den de derece bekliyoruz.

Düzenleyen:  - Eğitim
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...