YKS'de netleri artıracak tüyolar: Zor soruyu yapan değil çok soru çözen kazanır

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
YKS'de netleri artıracak tüyolar: Zor soruyu yapan değil çok soru çözen kazanır

Eğitim Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Bahçeşehir Koleji PDR Direktörü Sibel Durak, üniversite adaylarına “Sorularla inatlaşmayın, turlama tekniğini kullanarak daha çok soru çözün” tavsiyesi verdi. ''Çok kolay bir matematik sorusu ile çok zor matematik sorusu aynı puanı getirmektedir.''

MAHMUT ÖZAY'IN HABERİ - Hafta sonu gerçekleştirilecek YKS’de bilgi düzeyi kadar sınav stratejisinin önemine dikkati çeken Bahçeşehir Koleji PDR Direktörü Sibel Durak, üniversite adaylarına “Sorularla inatlaşmayın, turlama tekniğini kullanarak daha çok soru çözün” tavsiyesi verdi.

HER DERS İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Sibel Durak şunları söyledi:

"Çok kolay bir matematik sorusu ile çok zor matematik sorusu aynı puanı getirmektedir.

Bu durum kendi içinde her ders için geçerlidir. Zaman kaybını önlemek amacıyla ‘Turlama Tekniği’ni uygulamak gerekir. İlk turda hemen yapabileceğin kolay soruları yap. Zamanını alacak ancak yapabileceğini düşündüğün soruların yanına bir artı işareti koy ve ilk turda kolay soruları bitirdikten sonra öncelikle bu sorulara dön. Uzun ve karışık görünen sorulardan gözünüz korkmasın.

Özellikle paragraf sorularında önce soru kökünü okuyun. Böylece paragrafı, hangi bakış açısından değerlendirmeniz gerektiğini bilecek ve doğru cevabı kolayca bulabileceksiniz. Süreyi son dakikaya kadar kullanın. Son dakikaya kalın demek, bütün soruları tekrar kontrol edin demek değildir.

Çünkü çok fazla detaya girmek, başta doğru yaptığınız bir soruda yanlışa gitmenize sebep olabilir. Kalan süreyi optik form kontrolü yaparak da değerlendirebilirsiniz."

Düzenleyen:  - Eğitim
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...