Kurban pazarlarının yavaş yavaş sessizleşmeye başlaması ile elinde kalan kurbanlıkları ne yapacağını düşünen üreticiler için müjdeli haber Bakan Pakdemirli'den geldi. Bakan Pakdemirli, kurbanlıklarla ilgili yaptığı açıklamada, "Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıklar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak. Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Pazarda satılamayan hayvanların tamamını talep etmeleri halinde Et ve Süt Kurumumuz eliyle biz alacağız" dedi.

"KİLOGRAMI 42 LİRADAN ALINACAK"

Üreticilerin en yakın Et ve Süt Kurumu kombinalarına başvurabileceklerini dile getiren Pakdemirli, "Et ve Süt Kurumumuz bu yıl birinci kalite büyükbaş kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite kesimlik kurbanlıkların et kilogramını 40 liradan satın alacak. Küçükbaş hayvanlarda ise birinci kalite toklu kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite koyunların et kilogramını 38 liradan satın alacak" diye konuştu.

Alım fiyatları ile ilgili diğer detayların bugün Et ve Süt Kurumu tarafından duyurulacağını belirten Pakdemirli, üreticilerin kesime getirecekleri elde kalan kurbanlık hayvanları için Tarım İl Müdürlüklerince hayvan pazarlarında görevlendirilen veteriner hekimler tarafından verilen sevk belgelerini ibraz etmeleri gerektiğini söyledi.

Kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kayboldu Kaçan kurbanlığı yakalamaya çalışırken kayboldu Ankara'da kaçan kurbanlığı yakalamak isterken bayramın ilk günü kaybolan 19 yaşındaki Onur Alp Eker'i arama çalışmaları devam ediyor.

Kurban etini pay ederken öldü Kurban etini pay ederken öldü Bolu'da bir kişi, kurban kestikten sonra fenelaştı. Hastaneye kaldırılan şahıs hayatını kaybetti.