Eskişehir’de haftanın her günü kentin farklı bölgelerinde kurulan semt pazarlarında bu hafta yeşillik ürünlerinde en çok zamlanan ürün marul oldu.

“MARUL AZALDIĞI İÇİN FİYATI YÜKSELDİ”

Geçtiğimiz haftalarda 2 buçuk TL’ye satılan marul, bu hafta 5 TL’den satışa sunuldu. Zaman zaman bu fiyat iniş çıkışlarının olduğunu belirten pazarcı esnafı Murat Tatlıca, “10-15 gün önce 2 buçuk TL’ye sattığımız marulu bu hafta 5 TL’ye satıyoruz. Marul azaldığı için fiyatı yükseldi. Çifteler Sakaryabaşı marulu çıkınca fiyatlarda düşme olur. Yani böyle boşluklarda marulun fiyatı yükseliyor” diye konuştu.

Pazarın ardından sokak çöplüğe döndü! Mahalleli isyan etti Pazarın ardından sokak çöplüğe döndü! Mahalleli isyan etti Eskişehir’de Cuma günleri kurulan pazarın ardından geriye bırakılan meyve, sebze artıkları ve çöpler çirkin görüntüler oluşturdu. Mahalleli ise bu durumdan şikâyetçi,

Otomotiv pazarı ilk sekiz ayda yüzde 26 büyüdü Otomotiv pazarı ilk sekiz ayda yüzde 26 büyüdü Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) ocak-ağustos verilerine göre otomotiv üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 artış gösterdi.

Gelenler gözlerine inanamadı! Burası oto pazarı değil bitpazarı Gelenler gözlerine inanamadı! Burası oto pazarı değil bitpazarı Bursa'da pazar günleri kurulan bitpazarına ve kuş pazarına gelenler gözlerine inanamadı. Pazarlara otomobilleriyle gelenler park etmek için yer bulamazken, esnaf vatandaşların yoğun ilgisinden memnun olduğunu dile getirdi.