Zonguldak’ta kuyumculuk yapan İlhan Yazıcıoğlu, vatandaşlara altına yatırım yapmaları önerisinde bulunarak, " Bundan sonra ben piyasada çok büyük bir dalgalanma olacağını sanmıyorum" dedi.
  
"PİYASADA DALGALANMA OLACAĞINI SANMIYORUM" 
İlhan Yazıcıoğlu, önümüzdeki süreçte dövizde dalgalanma olma ihtimalinin düşük olduğunu belirterek, “2018 fiyatlarına göre batığımız zaman şu anda doların olması gereken kuru 11,5-12 lira civarında. O da şu an da bu aralara geldi. Bundan sonra ben piyasada çok büyük bir dalgalanma olacağını sanmıyorum. Eğer siyasi istikrar sürer, devam ederse bu bantlarda devam eder diye düşünüyorum” dedi.

"RİSKSİZ OLMASINDAN DOLAYI ALTIN YATIRIMINI ÖNERİYORUZ"
Yatırım konusunda vatandaşlara önerilerde de bulunan Yazıcıoğlu, “Altın orta ve uzun vadede yatırımcının en güvenilir limanı olmuştur. Vatandaşlarımıza risksiz olmasından dolayı altın almalarını öneriyoruz. Yaklaşık 2,5-3 seneden beri pandemi şartlarından dolayı insanlar tam istenildiği gibi düğünler yapamıyorlar ama buna rağmen hayat devam ediyor. Yaz sezonu ile kış sezonu arasında mukayese yaptığımız zaman yaz sezonu düğünlerden dolayı biraz daha hareketli oluyoruz. Kışın bu tür hareketlerle insanlar yatırımlarını altına da yönlendirebiliyorlar. Kısa sürede olsa geçişlerden bir hareketlilik oluyor ama genel itibariyle yazın hareketlenme daha çok oluyor diyebilirim.”

Ne altın, ne döviz... En iyi yatırım aracı otomobil Ne altın, ne döviz... En iyi yatırım aracı otomobil Çip krizi nedeniyle yaşanan tedarik sıkıntısı, bayilerde sıra oluşturdu. Artan döviz kuru otomobil fiyatlarına zam olarak yansıdı. Ağustosta 155 bin liradan Fiat Egea alan bir kişi, bugün bayi satış fiyatına göre 40 bin lira kâr elde etti.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları harekete geçti: 77 bin Bitcoin satışı yaptılar Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları harekete geçti: 77 bin Bitcoin satışı yaptılar Uzun vadeli düşünen Bitcoin yatırımcıları, Mayıs ayından bu yana ilk kez harekete geçtiler. Yatırımcıların ilk kez ellerinde bulundurdukları Bitcoin’leri satarak net pozisyonlarını azalttıkları belirtildi. Geçtiğimiz 7 gün içerisinde toplam 77 bin 778 Bitcoin satışı gerçekleştirdiler. Bitcoin rekor seviyeden gelen satışlarla yaşadığı sert geri çekilmenin ardından bugün 65 bin dolar sınırında bulunuyor.