Alım için 'fırsat kollayanlar' dikkat! İslam Memiş, tarih vererek altın alacakları uyardı ve 2 rakam verdi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Alım için 'fırsat kollayanlar' dikkat! İslam Memiş, tarih vererek altın alacakları uyardı ve 2 rakam verdi

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Ons altın, geçen hafta yeni seviyeleri test etti. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, önümüzdeki haftayı işaret ederek, hızlı yükselen altının biraz 'soluklanabileceği'ni söyledi. Memiş, 'Altın satış yiyebilir' ifadelerini kullanarak alım için 'fırsat kollayanlara' 2 farklı rakam verdi.

Gram altın rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Uzmanlar yıl sonunda gram altın için ise pik değer bekliyor. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise önümüzdeki haftaya dikkat çekerek, ons altındaki geri çekilmeye benzer hareketleri gram altında da beklendiğini ifade ederek şunları ifade etti:

ONS ALTINDA DURUM NE OLUR?

"Ons altın 1985 dolara kadar gerilemişti. 40 dolarlık sert bir düşüş gerçekleşti. Ons altın tekrar 2000 dolar seviyesi üzerine tutunma çabasını sürdürüyor. Ancak tamamen yükselişlerin başlaması için 2058 dolar seviyesi üzerinde kalıcı olması gerekiyordu.

Demek ki burada tekrar 1950 dolar destek seviyesi çalışır diye tahmin ediyorum. Daha önce 1985 dolar destek seviyesi çalışmıştı. Tekrar geniş bant aralığına odaklandığımız için 1950-2050 dolar aralığını takip etmeye devam ediyoruz.

Geçen hafta ons altın 1985 dolardan destek bulmuştu. Ancak ısrarla 1950 dolar seviyesini hedef alan bir trendde olacağını tahmin ediyorum. Kalıcı yükselişler için 2058 dolar üzerinde kapanışlar gerçekleşmesi gerekiyor.

Ancak ons altın yatay seyrini korumakta. Düşüşlerde yine kademeli olarak 2000 dolar seviyesi güçlü destek seviyesi, sonrasında 1985 dolar güçlü destek seviyesi, ana hedef ise 1950 dolar destek seviyesi.

YATIRIM YAPMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN HANGİSİ?

  • Gram altın bu hafta sert yükselişlerle yeni bir rekor tazeledi. Serbest piyasalarda 2128 lira seviyesine kadar yükseldi.
  • Gram altın TL fiyatında 2070-2100 lira aralığını takip etmeyi sürdüreceğim.
  • Ons altında beklediğim geri çekilmeyi gram altın tarafında da bekliyorum.
  • O yüzden yeni altın alacaklar, alım için fırsat kollayanlar için 2100 lira altına sarkmalarda 2070 lira seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.
  • 2100 lira altındaki rakamlar takip edilebilir. Gram altın 2128 lira seviyesine kadar yükseldi. Ancak hızlı bir yükseliş oldu. Biraz dinlenmesi lazım.
  • Ancak yılın ilk çeyreğinin sonunda yani mart sonunda beklediğimiz değer 2150 lira seviyesi. Beklemeye devam edeceğiz.
  • Önümüzdeki hafta gram altında ons altın nedenli bir geri çekilme olabilir.
  • Çünkü ons altında teknik olarak tekrar bir satış bekliyorum. Dolayısıyla gram altın 2100 lira altına sarkabilir."

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...