Milyonluk araçlar çürümeye terk edildi! 15 yıldır sahiplerini bekliyorlar

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Milyonluk araçlar çürümeye terk edildi! 15 yıldır sahiplerini bekliyorlar
Haber

Ekonomi Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Diyarbakır'da bulunan yedieminlerde yer alan toplam 80 milyon lira değerindeki milyonluk araçlar adeta çürümeye terk edildi. Konuyla ilgili konuşan Otopark sahipleri, Adalet Bakanlığı'nın hacizli malları 1 Kasım'dan itibaren tasfiye edeceğini duyurduğunu, ancak herhangi bir gelişme yaşanmadığını söyledi.

Diyarbakır’da yediemin otoparkında bulunan 300’den fazla araç ile 1.500 adet motosiklet yıllardır sahiplerini bekliyor. Tahmini değeri 80 milyon üzerinde olan hacizli araçlar, adeta çürümeye terk edildi. Duruma tepki gösteren otopark sahipleri, hacizli araçların ekonomiye tekrar kazandırılması için yetkililere çağrıda bulundu.

"MİLYON DEĞERİNDE ARAÇLAR BURADA ÇÜRÜYOR"

Yenişehir ilçesinde yediemin otoparkını işleten Sinan Akak, milyon lira değerindeki araçların otoparklarda çürümesine gönüllerinin el vermediğini söyledi.

8

Otoparkında 300’den fazla araç bulunmakta olduğunu aktaran Akak, "Bin 500 adet de motosiklet yatmaktadır. Bu kadar aracın burada çürümesine vicdanımız el vermiyor. Çünkü milyon değerindeki araçlar burada çürüyor. Bu arabaların burada yatması aynı zamanda bizim için de bir zarardır. Sonuçta yerimi yıllardır meşgul eden araçlar var. Adalet Bakanlığımızın bu konu hakkında bir adım atmasını rica ediyoruz” dedi.

"SU FATURASINI ÖDEMEDİ' DİYE ARACINA HACİZ GELEN VAR"

Otoparkında yatan sadece 300 aracın değerinin 80 milyon değerinde olduğunu ifade eden Akak, “Otoparkımızda yatan araçlardan kimisinin şirketi batmış, kimisi hacizli olmuş. Pek nadir de olsa elektrik ve su faturasını ödemeyip aracına haciz gelen var. Onun için bence bu araçların bir an önce sıcak paraya dönüştürülmesi gerekiyor.

Milyonluk araçlar çürümeye terk edildi! 15 yıldır sahiplerini bekliyorlar

7 milyon değerindeki araçlarımız, 2 milyonluk, gibi toplam 80 milyon değerinde 300 araç otoparkımızda yatıyor. O da Diyarbakır’da sadece bir tane yediemin otoparkında. Bunu 81 ile sadece çarparsak dudak uçuklatan bir rakam ortaya çıkıyor” diye konuştu.

"15 YILDIR BURADA YATAN ARAÇLAR MEVCUT"

Akak, otoparkında 10-15 yıl boyunca yatan araçların olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“1 Kasım tarihinde araçların kıymet takdirinin yapılıp icra dairesine verilmesiyle 15-20 gün arayla satılması gerekiyordu. Ama maalesef benim otoparkta 1 Kasım’dan bu yana herhangi bir satış gerçekleştirilmedi. 1 Kasım’da yürürlüğe giren bu yasayla çok umutluyduk. Ama daha beklemekteyiz.

Milyonluk araçlar çürümeye terk edildi! 15 yıldır sahiplerini bekliyorlar

Devlet büyüklerimizde bir an evvel bu sorunun sonuçlandırmasını talep ediyoruz. Şimdi bir araç 5 yıl otoparkta yatarsa nasıl, 1 yıl yatarsa nasıl? Otoparkımızda 10-15 yıl yatan araçlar mevcut. Bu araçlar çürüyerek ziyan oluyor.”

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...