Beşiktaş'ın sorunlu yıldızı Ricardo Quaresma ile Milan Baros'un takas edileceği yönündeki haberlerin ardından soruları yanıtlayan Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Ünal Aysal, iddialara açıklık getirdi. 
Teknik direktör Fatih Terim'in, "1-2 takiye daha yapabiliriz" sözlerinin ışığında transfer hazırlıklarına devam ettiklerini kaydeden Başkan, "Florya'da bu şekilde bir çalışma sürüyor. Problemli bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Uyacak ya da uymayacak buna hocamız Fatih Terim karar verecek. Terim'in mesuliyetinde bir olay bu. Sonuçta Beşiktaş'ta iyi bir sicili yok bu futbolcunun. Çok problemler yaşadı. 
Eğer ki hocamız, 'Ben hallederim, bu oyuncuyu oynatırım' derse, ben sadece maddi yönüne bakarım. Çünkü bildiğim kadarıyla Quaresma'nın maaşı Baros'tan daha fazla. Ama az önce de belirttiğim gibi, en önemlisi hocamızın, 'Ben bu oyuncuyu oynatırım' demesi. İşte o zaman gereğini yaparız" ifadesini kullandı. 

'Huzur içinde geçsin' 

Ünal Aysal, yeni sezonun da tüm takımlar için huzurlu ve mutlu geçmesini dilerken, tüm taraftarlara, "Bayramınız kutlu olsun" mesajı gönderdi. 

Beşiktaş hiç sıcak değil 

Quaresma transferi Galatasaray camiasında ciddi ciddi konuşulmaya başlandı, ancak Beşiktaş cephesi bu operasyona hiç de sıcak bakmıyor. Bunun ise tek bir sebebi var. O da Portekizli süperstarın Galatasaray'da patlama yapması halinde taraftar baskısı altında ezilme ihtimali. 

Bu yöndeki görüş, Fikret Orman başkanlığında toplanan Beşiktaş Yönetim Kurulu toplantısında ağırlıklı olarak dile getirildi. Yine de son kararı Orman verecek ve Başkan'ın Baros takasına yeşil ışık yaktığı biliniyor. (Fanatik)