Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoru yıkmak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı tüm yurtta büyük heyecan oluşturdu. Vatandaşlar, Mehmetçik için dua edip destek mesajları paylaştı. Ancak  ağaç katliamı gibi bahanelerle hükümet karşıtı bütün eylemlere destek çıkan ünlüler Mehmetçik için küçücük bir mesajı esirgedi. Cem Yilmaz, Tarkan, Ata Demirer, Yılmaz Erdoğan gibi bütün kazancını bu millete ve vatana borçlu olan ünlüler sessizliğe gömüldü. Vatandaşlar ünlülere tepkisini “Siz kimin sanatçısısınız” sözleriyle dile getirdi.

BİR TWEET BİLE ATMADILAR!

Gezi dönemi boyunca sosyal medyada oldukça aktif olan, yer yer eylemlere katılıp sözde 'kanaat önderliği'ne soyunan ünlülerin, 'Barış Pınarı Harekatı' gibi önemli bir olay karşısında sessiz kalıp bir tweet bile atmayı gerekli bulmadıkları görüldü. Doğa katliamı bahaneleriyle gündemi meşgul eden bu isimlerin, şehit ve yararlıları görmezden gelmeleri tepki ile karşılandı. 

CEM KÜÇÜK'DE YAZISINDA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Cem Küçük bugünkü yazısında, "Barış Pınarı Harekâtı başka bir ülkenin güvenliği için mi düzenleniyor? Sınırlarımızın korunması için düzenlenen bir askerî harekâta destek vermek neden ağır geliyor? Çok samimi duygularla soruyorum. Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Beyazıt Öztürk ve diğerleri. Gerçekten Barış Pınarı Harekâtı için ne düşünüyorsunuz? Merak ediyorum!.." diye sormuştu.

İŞTE O YAZININ TAMAMI