Kamuoyunda ‘Casus avukat’ olarak bilinen Adnan Şeker'in yargılandığı davanın karar duruşması bugün Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

ŞEKER, BERAATINI TALEP ETTİ
‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ ve ‘terör örgütü kurma ve yönetme’ suçlarından yargılanan avukat Adnan Şeker, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Hakkındaki suçlamaları reddeden Şeker, beraatını talep etti.

Örgüt adına UYAP üzerinden soruşturma bilgilerini rüşvet karşılığı sızdırdığı iddiasıyla yargılanan Şeker, bir önceki duruşmasında hakkındaki suçlamaya yönelik olarak, yapılan tüm bu işlemleri mesleki işler olarak değerlendirmişti.

9 YIL 9 AY HAPİS CEZASI
Sanık avukatı tarafından Şeker’in Malatya’daki yargılandığı davanın da birleştirilmesi talebini reddeden mahkeme heyeti sanığa söz hakkı verdi.

33 aydır avukat olarak tutuklu kaldığını söyleyen Şeker, yargılamanın artık son bulmasını istedi. Sanık ve sanık avukatının son beyanlarını dinleyen mahkeme heyeti sanık Şeker’e ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezasına hükmetti.

Afrika'da FETÖ'ye ait bir okul daha kapatıldı Afrika'da FETÖ'ye ait bir okul daha kapatıldı Togo Dışişleri Bakanı Dussey, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu. Dussey, Türkiye'nin girişimleri sonucu Batı Afrika ülkesi Togo'da FETÖ'ye ait bir okulun kapatıldığını bildirdi.

FETÖ ile mücadelede kararlıyız FETÖ ile mücadelede kararlıyız İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’ya ziyaret gerçekleştiren Özbekistanlı mevkidaşı Pulat Bobojonov ile bakanlıkta bir araya geldi.

FETÖ operasyonunda yakalanan 6 kişi tutuklandı FETÖ operasyonunda yakalanan 6 kişi tutuklandı Burdur merkezli 7 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda yakalanan 10 kişiden 6'sı tutuklandı...