İDO’dan yapılan açıklamaya göre şirket, İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda 1 Haziran itibarıyla başlayan kademeli normalleşme süreciyle birlikte yaz sezonunu açtı.
Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir ara verilen Bandırma-Yenikapı Arabalı Hızlı Feribot seferlerini 1 Haziran’da başlatan şirket, Büyükçekmece-Bursa deniz otobüsü seferlerine de yarından itibaren başlayacak.
Şirket, misafirlerine, yeni tip koronavirüs Covid-19) salgınına karşı aldığı üst düzey tedbirler eşliğinde deniz yolculuğunu güvenli şekilde sunmayı sürdürüyor.

HAFTA SONU SEFERLERİ DE ARTTI
Hafta sonu sefer sayısını da artıran İDO, hafta içi seferlerini sabah 05.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında gerçekleştirmeye devam edecek. Büyükçekmece-Bursa deniz otobüsü seferleri, her cuma ve cumartesi 2 gidiş, 2 dönüş olmak üzere, günde 4 sefer olarak gerçekleşecek. Ayrıca, hafta içi her gün Avşa ve Marmara adasına sefer gerçekleştiren İDO, cuma-cumartesi günleri gidiş, pazar günü dönüş olmak üzere sefer sayılarını da artırdı. İDO, Tekirdağ-Avşa seferleri ile birlikte yakında Kınalıada, Heybeliada, Burgazada ve Büyükada olmak üzere Adalar seferlerine de başlayacak.