Kripto para borsası Thodex’de alacaklarını temin edemeyerek mağdur ettiği kişiler tarafından yapılan suç duyurusu ve icra talebi neticesinde, şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer’in Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan evinde icra işlemi yapılması onaylandı. Mağdurlardan birinin Anadolu 2'nci İcra Dairesi’ne 628 bin 460 TL’lik icra talebi başvurusu onaylandı. Verilen onayın ardından mağdur avukatı Sinan Keskin, icra memurlarıyla birlikte Özer’in Darıca Bayramoğlu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde bulunan sitede, ailesine ait evine gelerek icra işlemi başlattı.

EVİ TAMAMEN BOŞALTILMIŞ

Polis eşliğinde çilingir ile kapıyı kırarak girdikleri dairenin boşaltılmış olduğunu tespit ettiklerini söyleyen avukat Sinan Keskin, “Faruk Fatih Özer aleyhine başlatmış olduğumuz haciz kesinleşti. Bu dosyadaki yaklaşık tutar 700 bin TL civarında. Bu tutar üzerinden kendisinin ikametgahının bulunduğu yere geldik. Polis memurları, çilingir eşliğinde hacizimizi gerçekleştirdik. Evde kıymete haiz pek bir şey bulamadık. Ev tamamen boşaltılmıştı. Gördüğümüz manzara o şekildeydi. Şu anda icra müdürlüğü tarafından Fatih Özer’in tüm bankalardaki paralarına, araba, ev, taşınır, taşınmaz tüm mallarına haciz işlemleri uygulanmakta. En önemlisi şu, bankada 31 milyon var Fatih Özer’in. Bununla ilgili de haciz müzekkeresi diyoruz. İcra dairesinden yazı yazılıyor. Bununla ilgili haciz işlemleri de tahsis edilebilir. Alacaklıların, alacaklarına kavuşabilmeleri açısından takipleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ, ÜNSÜZ HERKES HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

Thodex organizasyonuna dahil olan ünlüler ve tüm kişiler için suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade eden avukat Sinan Keskin, “Bu organizasyona ünlü, ünsüz fark etmeksizin, ya da kamuoyuna mal olmuş kişi bunlarla ilgili de çok kısa bir zaman içerisinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyusu dilekçemizi yapacağız. Bu organizasyon içinde olanlar da savcılık makamı tarafından araştırılmasını talep edeceğiz” dedi.

Thodex'te son dakika gelişmesi: 16 milyon liraya haciz konuldu Thodex'te son dakika gelişmesi: 16 milyon liraya haciz konuldu Son dakika: Kripto para borsası Thodex'in banka hesabındaki yaklaşık 16 milyon liraya ve şirketin 3 aracına haciz konuldu.

Thodex soruşturmasında tutuklama talebine ret Thodex soruşturmasında tutuklama talebine ret Son dakika Thodex haberi: Thodex soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanması istenen finans uzmanı R.A.'nın, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına yapılan itiraz reddedildi.

Thodex soruşturmasında yeni gelişme: Yerini biliyoruz Thodex soruşturmasında yeni gelişme: Yerini biliyoruz Bakan Soylu canlı yayında yaptığı açıklamada Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yerinin bilindiğini açıkladı.