İçişleri Bakanı Soylu, 17 Haziran'da Van'da durdurulan bir araçta C-4 patlayıcı ile hazırlanan düzenek, 18 Haziran'da ise Nusaybin'de bir araçta 1.6 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildiğini bildirdi.

POLSAN Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Bakan Soylu, 17 Haziran’da Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada; 3 kişinin bulunduğu aracın durdurulduğunu, yapılan arama sonucunda C-4 patlayıcı madde ve hoparlör içerisine yerleştirilmiş, mıknatıslı bomba düzeneği ile kumandası ele geçirildiğini açıkladı. Araçta bulunan bir şahısla irtibatlı olan ve patlayıcıdan haberdar olduğu değerlendirilen bir kişinin daha gözaltına alındığı aktarıldı.

MARDİN'DE 1.6 KİLOGRAM PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Bakan Soylu, PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca Mardin'in Nusaybin ilçesinde bombalı eylem yapılacağına dair bilgiler elde edilmesine üzerine 3 şahsın gözaltına alındığını, şahısların bulunduğu araçta yapılan aramada ise 1,6 kilo plastik patlayıcı madde ele geçirildiğini açıkladı.

Araç içerisinde yapılan aramada yaklaşık 1,6 kilo plastik patlayıcı, 2 adet fünye, 4 adet 9V pil ile araç altına yerleştirilecek şekilde üzerine cep telefonu monte edilmiş düzenekten oluşan el yapımı bomba ele geçirildi.

Soylu, Nusaybin kırsalında 50 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildiğini açıkladı Soylu, Nusaybin kırsalında 50 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildiğini açıkladı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Mardin'in Nusaybin ilçesi Kuruköy kırsalında 50 kilogram plastik patlayıcı ve el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildiğini duyurdu.