Cumhurbaşkanı Erdoğan,  AK Parti Hatay Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Uzun süredir gündem malzemesi haline getirilen "erken seçim" konusuna kararlılıkla son sözü söyleyen Erdoğan, seçimin Haziran 2023'te gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

"AK PARTİ'Yİ MİLLET KURMUŞTUR"

Kuruluşundan bugüne partinin Hatay teşkilatlarında görev alanlara gayretleri, emekleri ve sadakatleri için şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişilerden hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Bugün açılışını yaptıkları eser ve hizmetlerin kente hayırlı olmasını temenni eden Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"İnşallah hem mevcut projeleri hızla tamamlayarak hem yeni projeleri hayata geçirerek Hatay'ı her alanda daha ileriye taşımanın, daha güçlendirmenin gayreti içinde olacağız. AK Parti, kutlu bir davanın sevdalısı insanları aynı çatı altında buluşturan eser ve hizmet siyasetiyle ülkemize çağ atlatan bir partidir. Maziden atiye uzanan medeniyet ve kültür davamızın bu dönemdeki sorumluluğunu üstlenmek bizler için en büyük şereftir. AK Parti'de siyaset yapmak, hatta AK Parti'yi desteklemek demek aynı zamanda bu sorumluluğa ortak olmak demektir.

Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye bırakabilmek için öncelikle her birimizin bu kutlu davanın bir neferi olduğunu kabul etmeliyiz. Hep söylediğim gibi AK Parti'yi millet kurmuştur, bu partinin sahibi de millettir. Davası insan olan, 'Yaratılmışı severiz Yaradan'dan ötürü.' diyen bir partinin milletten başka bir kılavuzu olamaz."

Bugün burada ana kademe kadın kolları ve gençlik kollarıyla bir arada olunduğunu belirten Erdoğan, "Hedefimiz önce bu ülkenin 84 milyon vatandaşının her birinin, onunla birlikte tarih ve medeniyet coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin gönlünü fethetmektir. Biz bu gönül seferberliğini herkesten farklı olarak siyasi bir hesap için değil inancımızın ve geleneğimizin bir gereği olarak yerine getiriyoruz ve getireceğiz. Vaktimizi ve enerjimizi sadece bu doğrultudaki çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için kullanacağız." diye konuştu.

"AK PARTİ TÜRKİYE İLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR

"Medyanın veya diğer çevrelerin bizi, kendi kısır gündemlerinin içine hapsetme tuzağına asla düşmeyeceğiz." ifadesini kullanan Erdoğan, bu konuda en önemli görevin parti teşkilatlarına düştüğünü belirtti.

Türkiye'ye yönelen her saldırının hedefinde AK Parti'nin bulunmasının boşuna olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü Türkiye ile AK Parti'nin kaderi adeta bütünleşmiştir. Türkiye'yi seven bizi de seviyor, Türkiye'den nefret eden bizden de nefret ediyor. Ülkemizin bağımsızlığını, çıkarlarını, milletimizin ve tüm dostlarımızın haklarını korumak için verdiğimiz mücadelede Allah'ın izniyle hep dik durduk ve dik durmaya da devam edeceğiz." dedi.

Karşılarındakilerin Türkiye'yi kendilerinden önce yaptıkları gibi artık diledikleri şekilde yönlendiremedikleri için hırçınlaştığını belirten Erdoğan şunları söyledi:

"Ülkemizin siyasetini, yurt dışından estirilen havalarla yönlendirme gayretleri, eski alışkanlıkların yeniden depreştirilmeye çalışıldığını gösteriyor. Milletimiz bu ülkede kimin ne olduğunu, kimin kime hizmet ettiğini, neyi ne için yaptığını gayet iyi biliyor. Biz kendi içimizde eser ve hizmet siyaseti çizgisinden ayrılmaz, birbirimize sevgimizi, saygımızı kaybetmez, milletimizle olan şu gönül bağımızı koparmazsak bunların hiçbiri netice vermez."

"SEÇİME KADAR TEK BİR GÜN BOŞ GEÇMEMELİ"

Hatay'ın bu konuda diğer 80 ile örnek olacak bir dayanışma sergileyeceğine inandığını vurgulayan Erdoğan şunları kaydetti:

"Türkiye'nin 19 yıldır yaşadığı 15 ayrı seçimin her biri kendi içinde hayati öneme sahipti. Hamdolsun milletimiz bu seçimlerin tamamında da sandıktan AK Parti'yi birinci çıkartarak mücadelemizde bize destek olmuş, güç vermiş, yol açmıştır. Şimdi önümüzde 2023 seçimleri var. Bu seçimler 19 yılın ardından ülkemizin geldiği seviyeyi 2053 vizyonuna bağlayabilmesi bakımından en kritik dönemeci teşkil ediyor. Sizlerden bu anlayışla 2023 seçimlerine kadar tek bir gününüzü bile boş bırakmadan gece gündüz çalışmanızı istiyoruz."

"HER ALANDA YAPILANLARIN ALTINDA AK PARTİ'NİN İMZASI VAR"

Hatay ile birlikte Türkiye'nin tamamında hiçbir istisna olmaksızın her haneye ana kademe teşkilatları, kadın kolları ve gençlik kollarıyla mutlaka tekrar tekrar gireceklerini ifade eden Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

"Gittiğimiz her yerde de güler yüzümüzle, nezaketimizle, yapıcı yaklaşımımızla kazanmadık gönül bırakmayacağız. Biz de ne olacak? Tevazu. Gurur, kibir bizden uzak olacak, uzak. Bize gurur, kibir yakışmaz. Bir yandan şehre ve ülkeye yaptığımız hizmetleri anlatırken bir yandan da büyük ve güçlü Türkiye hedefimizi milletimizle paylaşacağız. Bu ülkede insanımızın hayatına dokunan her alanda ne yapıldıysa altında AK Parti'nin imzası oldu. Bundan sonra da ne yapılacaksa AK Parti'nin yapabileceği gerçeğini herkese göstereceğiz.

Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, emniyette, enerjide, tarımda yaptıklarımızı anlatacağız, dış politikada ne yaptık, ne yapıyoruz, ne yapacağız bunları anlatacağız. Muhalefet partilerinin ne ülkeye ne millete bunu açıklayacak ne vizyonları ne de verdikleri hesapsız, kitapsız sözleri hayata geçirebilecek dirayetlerinin olmadığını her vatandaşımıza anlatacağız. Bunların yalandan başka bir vizyonları yok. Bilhassa gençlerimizi gelecekleri ve hayalleri konusunda kendilerine yol açacak, destek verecek, imkan sağlayacak tek partinin AK Parti olduğuna ikna edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karşımızda bir türlü yerli ve milli olmayı başaramayan anlayış var. Milletin gönlüne girmek yerine gözünü dışarıya diken bu zihniyete rağmen ülkemizi büyüteceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan'dan vekillere 'anayasa' talimatı: Bu sürece sahip çıkın Erdoğan'dan vekillere 'anayasa' talimatı: Bu sürece sahip çıkın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti Genel Merkezinde bir araya geldiği milletvekillerine yeni anayasaya yönelik talimat vererek, bu sürece güçlü bir şekilde sahip çıkılması gerekliliğini vurguladığı bildirildi.