Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti Erzurum Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında, “Dadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Cağ kebaplarıyla önümüzü kestiler. Sizi daha fazla bekletmemek için dönüşte yiyeceğiz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erzurum’a son olarak 31 Mart seçimlerinden önce 28 Şubat’ta gelmiştim. Şimdiye kadar bizleri mahcup etmeyen yarı yolda bırakmayan Erzurum, o gün de adeta sandıkları patlatmıştır." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: KKTC'DE PEK ÇOK ESER HİZMETE ALACAĞIZ
Uluslararası alanda ülkemizin hak ve hukukunu savunurken, terör örgütlerine nefes aldırmadıklarını ifade eden Erdoğan, şehirleri geliştirecek projeleri adım adım izlediklerini söyledi.

Önceki hafta Hatay, sonra Diyarbakır, bugün Erzurum’da dadaşlarla kucaklaştığını belirten Erdoğan, "Pazartesi günü KKTC’ye gideceğiz, Kurban Bayramı'nı Kıbrıs Türk halkı ile idrak edeceğiz. Kuzey Kıbrıs’ta pek çok eser ve projeyi hizmete alacağız." açıklamasını yaptı.

ERZURUM'A PROJE MÜJDESİ
Erzurum’a eli boş gelmediklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapımı tamamlanan projelerin açılış heyecanını birlikte yaşayacağız. Toplam maliyeti 9.5 milyar TL'yi bulan pek çok eserimizi Erzurumlunun hizmetine sunacağız." müjdesini verdi.

Salgın şartlarının hafiflemesiyle yeniden il ziyaretleriyle, halkla, partililerle bir araya geleceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm teşkilatlarımızla hepimiz bir vücudun azalarıyız. 13 milyon 500 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ailesiyiz." dedi.

"2023'E GİDERKEN DE İSTİŞARE İLE YÜRÜYECEĞİZ"
"Genel Başkan'ın sorumluluğu ne kadar büyükse, il başkanının, milletvekilinin sorumluluğu da o kadar büyüktür." açıklamasını yapan Erdoğan, "20 sene önce nasıl istişare ile yola revam olduysak, 2023’e giderken yine istişare ile yürümeye devam ediyoruz." ifadelerine yer verdi. Bu toplantıların birer demokrasi şöleni olduğunu ifade eden Erdoğan, bu toplantıları artırarak devam ettirmekte kararlı olduklarını da sözlerine ekledi.

"Ortak akla önem, kolektif bir akıl ile hareket etmek önemlidir." ifadelerini kullanan Erdoğan, "AK Parti, Türk Siyaseti'ne hala yön veriyorsa, 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa, sebebi istişare ve gelişime açık olmasıdır." dedi.

"YANLIŞLARIMIZI SÖYLEMEKTEN ÇEKİNMEYECEĞİZ"
"Tevazu yüceltir, kibir düşürür, gurur aldatır, haset bitirir." açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişteki başarılarımızın sırrı geleceğimizin pusulasıdır. Hep milletimizle beraber yürüdük, bundan sonra da milletimizin gösterdiği istikamette yürümekte kararlıyız." değerlendirmesini yaptı.

"Davamızda karamsarlığa yer olmadığı gibi, rehavete ve gevşemeye de yer yoktur." diyen Erdoğan, "Yanlışlarımızı söylemekten çekinmeyeceğiz. Çalışmalarımızı yürütürken bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenmekten vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan'a Erzurum’da karşılama töreni Erdoğan'a Erzurum’da karşılama töreni

ERDOĞAN'A KARŞILAMA TÖRENİ
Havaalanında Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, ilçe belediye başkanları tarafından yapılan karşılamanın ardından kent merkezine hareket eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a BB Erzurumspor kavşağında çok sayıda vatandaş yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Karşılama törenine atlı cirit ekipleri de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları otobüsten selamlayarak hediye dağıttı.

Erdoğan’dan KKTC’ye 3 büyük müjde Erdoğan’dan KKTC’ye 3 büyük müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Temmuz Pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağı seyahatle ilgili, “Birinci gün Kuzey Kıbrıs Parlamentosunda milletvekillerine hitap edeceğim. Müjdeyi de orada vermek istiyoruz. Güzel bir adımımız var” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul talimatı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul talimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçtiğimiz çarşamba günü yapılan MYK toplantısında, kurmaylarından, Kanal İstanbul’un çevreci bir proje olduğunun halka çok iyi anlatılmasını istediği belirtildi.

Erdoğan: TSK destan üstüne destan yazıyor Erdoğan: TSK destan üstüne destan yazıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin Karabağ'da Azerbaycan'a verdiği desteğe dikkat çekerek, "Başka coğrafyalarda bizimle yol yürümek isteyen kardeşlerimizin yanlarında yer almanın hazırlığı içindeyiz" dedi.