Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail güvenlik güçlerinin, bu sabah (18 Temmuz) Harem-i Şerif'in kudsiyetini bir kez daha ihlal ederek, ırkçı Yahudi grupların Mescid-i Aksa'ya baskında bulunmasına izin vermesini, ibadet eden Filistinli sivillere ses bombalarıyla müdahale etmesini ve aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu bazı Filistinli sivilleri insan onurunu rencide eden görüntüler eşliğinde gözaltına almasını kınıyoruz" denildi.

Ayrıca yapılan açıklamada, İsrail hükümetinin eylem ve saldırılarını bir an önce sonlandırılması çağrısında bulunulurken, "İsrail'in geçtiğimiz Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının tüm bölgede sebep olduğu gerginlik, tırmanma ve çatışma ortamının zihinlerde tazeliğini koruduğu mevcut ortamda bu tür provokasyonların sürmesi son derece tehlikelidir" ifadelerine yer verildi.

İşgalci İsrail yine saldırdı! İşgalci İsrail yine saldırdı! İşgalci İsrail güçleri, Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde düzenlenen gösteriye müdahale ederken, Filistinli mücadelecileri yaraladı.

İşgalci İsrail yine saldırdı: 108 yaralı İşgalci İsrail yine saldırdı: 108 yaralı İşgalci İsrail güçleri, alçak saldırılarına bir yenisini daha ekleyerek Batı Şeria'nın Nablus kentinde yasadışı Yahudi yerleşim birimlerini protesto eden Filistinlilere müdahale edip, 108 Filistinli yaralandı.