Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangın bölgesini incelemek üzere gittiği Muğla'da, ziyaretin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Orman yangınlarının sebeplerini araştırmaya devam ettiklerini söyleyen Erdoğan, yakanları bulup ciğerlerini yakmanın boyunlarının borcu olduğunu vurguladı.

"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"
Marmaris'teki yangında hava araçlarının yanında 80 arazöz, 35 tanker, 31 iş makinesi, 176 hizmet aracı ve 1400 personel görev yaptığını belirten Erdoğan, barınma, gıda, temizlik malzemesi ve benzeri ihtiyaçlar için gereken her türlü tedbirin alındığını ve her türlü ikmal mekanizmasının oluşturulduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanlığının 38 ambulans ve 175 personelle vatandaşlara yardımcı olduğunu kaydeden Erdoğan, "Yangından etkilenen vatandaşlarımızın ikisi dışında hepsi taburcu edilmiştir." dedi.

"CİĞERLERİNİ YAKMAK BOYNUMUZUN BORCU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, "Türkiye, yangınların izlerini kısa sürede silecek. Hiçbir vatandaşın mağdur olmasına müsaade edemeyiz. Can kaybı dışındaki her kaybı telafi edecek güce sahibiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, afet bölgesine yapılacak yardımları açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, afet bölgesine yapılacak yardımları açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki incelemelerinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, afet bölgesine ihtiyaçlar için 50 milyon lira gönderildiğini belirterek, "Yanan ve hasar gören evlere ayrıca kira yardımı yapılacak. Tarım, hayvancılık ve sera faaliyetlerinin hasarları karşılanacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan THK iddialarına cevap verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan THK iddialarına cevap verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, THK uçakları tartışmasına değinerek, "THK uçakları varmış da, neye göre söylüyorsun bunu? THK'nın elinde buralarda rahat kullanılabilecek uçak falan yok." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangın açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangın açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarının kontrol altına alınması ve tamamen söndürülmesi için devletin tüm imkanlarıyla seferber olduğunu bildirdi.