İspanya’nın kuzeydoğusunda yer alan Katalonya Özerk Bölgesi’ndeki sahil kasabası Alcanar'da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi büyük çaplı hasara neden oldu. Cadde ve sokakların sular altında kaldığı kasabada ev ve iş yerlerinde hasar meydana geldi.

5 BİN EV ELEKTRİKSİZ KALDI

Sel sularına kapılan yaklaşık 10 araç denize sürüklendi. Telefon hatlarında meydana gelen hasar nedeniyle iletişimde aksaklık yaşanırken, en az 5 bin ev elektriksiz kaldı.

MAHSUR KALANLAR HELİKOPTERLERLE KURTARILDI

Başkent Madrid de dahil olmak üzere ülkenin orta ve kuzey kesimlerinde de sel meydana geldi. Sel sularının yükseldiği bölgelerde mahsur kalanlar helikopterlerle kurtarılırken, araçlarında mahsur kalanlar ekipler tarafından çıkarıldı.

CAN KAYBI YAŞANMADI

Evlerinden tahliye edilen onlarca kişi çevredeki otellere yerleştirildi. Bazı tren hatlarında seferlerin askıya alındığı bölgede, bir çok kara yolu da trafiğe kapatıldı. Yaşanan sel felaketi nedeniyle can kaybı bildirilmedi.

Çeri’nin ‘Düş’üne  İspanya'dan  En İyi Film ödülü Çeri’nin ‘Düş’üne İspanya'dan En İyi Film ödülü Yönetmen Murat Çeri'nin “Bir Düş Gördüm” filmi ödüllere doymuyor...

İspanya açıklarındaki gemide 2 Türk zehirlenerek öldü İspanya açıklarındaki gemide 2 Türk zehirlenerek öldü İspanya açıklarında seyreden Global Lake isimli tankerde Türk kaptan ve bir Türk mürettebatın aralarında olduğu 3 denizci zehirlenerek hayatını kaybetti.

İspanya’da yılın en büyük yangını İspanya’da yılın en büyük yangını ​İspanya’nın Castilla ve Leon bölgesindeki Avila şehrinin kırsal bölgesinde geçtiğimiz cumartesi günü çıkan orman yangını ülkede bu yıl çıkan en büyük orman yangını olarak kayıtlara geçti. Yangında 12 bin hektarlık ormanlık alan küle döndü.