Dışişleri Bakanlığı, Filipinler'de etkili olan Conson tayfununu sonrası vefat eden vatandaşlar için bir başsağlığı mesajı paylaştı.

"DOST FİLİPİNLER HALKI İÇİN TAZİYE"
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Filipinler'i etkisi altına alan Conson Tayfunu'nun çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açtığı, ayrıca meydana gelen maddi hasarın üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Hayatlarını kaybedenlerin yakınları ile dost Filipinler halkı ve hükümetine içten taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadesi kullanıldı.

17 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Filipinler Ulusal Afet Riski Azaltma ve Yönetim Kurulundan (NDRRMC) yapılan açıklamada, ülkenin orta kesiminde etkili olan Conson Tayfunu nedeniyle yaklaşık 9 bin binanın zarar gördüğü ve ulaşımın aksadığı belirtilmişti.

Tayfunun yol açtığı afet ve kazalarda 14 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısının 17'ye çıktığı bildirilen açıklamada, kayıp 7 kişinin arandığı ve 24 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.

Türkiye'den İspanya'ya dayanışma ve taziye mesajı Türkiye'den İspanya'ya dayanışma ve taziye mesajı İspanya, orman yangınları ile çetin bir mücadele veriyor, bu süreçte bir itfaiye erinin de hayatını kaybetmesiyle zor günler geçiren ülkeye Türkiye'den, taziye ve destek mesajları iletildi.

ABD’den Türk askerine yönelik saldırı için taziye mesajı ABD’den Türk askerine yönelik saldırı için taziye mesajı ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerin Türk ordusuna yönelik saldırısı nedeniyle "üzüntü duyduklarını" açıkladı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijerya'ya uçak kazası için taziye mesajı Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijerya'ya uçak kazası için taziye mesajı Dışişleri Bakanlığı, Nijerya'da meydana gelen ve Nijerya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İbrahim Attahiru'nun da içlerinde bulunduğu 11 kişinin öldüğü uçak kazası ile ilgili taziye mesajı yayınladı.