Kapadokya’da turistler ve düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler vinçle sarkıtılan salıncakta sıcak hava balonlarının oluşturduğu doğal arka planla anı ölümsüzleştiriyor. Yenilik arayan  fotoğraf tutkunları tarafından yüksek alanlarda vinç kiralanıyor. Bölgede fotoğraf çektirmek isteyenlere klasik araba, at, arazi araçlarıyla sunulan hizmetlere vinçin eklendiğini söyleyen fotoğraf sanatçısı Burak Yıldırım, vinç yardımıyla oluşturulan salıncakların güzel fotoğrafların ortaya çıkmasına yardımcı olduğunu belirtti.

VİNÇ SEKTÖRÜNE YENİ BİR SOLU KATTIK

Bölgede fotoğraf çektirmek isteyenlere klasik araba, at ve arazi araçlarıyla sunulan hizmetlere bir süredir vinçlerin de eklendiğini aktaran Yıldırım, şunları kaydetti: "Araziye vinç kurup çekim yapıyoruz. Oldukça rağbet gören çekimler oluyor. Dünyanın birçok yerinden gelip talep ediyorlar. Vinç sektörüne yeni bir soluk kattık. Sosyal medyanın her şeye olduğu gibi fotoğrafçılığa da etkisi oldu. Her geçen yıl da farklı bir şey isteniyor. İnsanlar yeniliğe çok açık, bu yıl vinçli salıncakla fotoğraf çekiyoruz, bakalım seneye ne olacak. Kapadokya turizm açısından adeta bir cennet. Farklı bir tatil geçirmek isteyenler, farklı şeyler görmek isteyenler burayı tercih ediyor."

Kapadokya’ya uçakla gelmek serbest, balon ile uçmak yasak Kapadokya’ya uçakla gelmek serbest, balon ile uçmak yasak Türkiye'nin peribacaları ve eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde 29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanmayla birlikte Nevşehir Valiliği tarafından balon uçuşları iptal edildi. Bölgede balon uçuşlarının iptal edilmesinin ardından bölgeyi ziyarete gelen yabancı turistlerde otel rezervasyonlarını iptal ettirmeye başladı.