Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 25 Ekim 2021 yeni koronavirüs tablosu açıklandı. 24 saatlik verilere göre 27 bin 663 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 232 oldu. Bir günde toplam 351 bin 152 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 30 bin 824 olarak kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. En az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 2. doz aşılama ortalama yüzde 77,68 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 88,95 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 115 milyon 480 bin 511’e yükseldi.

AŞILAMA SIRALAMASI

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 82,1 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu’yu Muğla, Kırklareli, Amasya, Çanakkale, Osmaniye, Eskişehir, Balıkesir, Edirne ve Zonguldak takip etti.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 52,2 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

"AŞIYLA BİRLİKTE TEDBİRLERİN DE ÖNEMLİ OLDUĞUNU UNUTMAMALIYIZ"

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İkinci doz aşı oranının Türkiye genelinde yüzde 77,5’i geçmesi gurur duyulacak bir toplumsal başarıdır. Halen 56 ilimiz ülke ortalamasının altında, bazı illerde fark büyük. Aşıyla birlikte tedbirlerin de önemli olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Koronavirüs bir aileyi parçaladı: 7 günde 3 ölüm Koronavirüs bir aileyi parçaladı: 7 günde 3 ölüm Zonguldak’da koronavirüs tedavisi gören baba ve oğlu 4 gün arayla, anne ise eşi ve oğlunun vefatından sonra hayatını kaybetti.

Koronavirüse yakalandı, aşı çağrısı yaptı Koronavirüse yakalandı, aşı çağrısı yaptı Çorum’da koronavirüse yakalanıp ölümden dönen 67 yaşındaki kadın, aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu belirterek, 'aşı olun' çağrısı yaptı.