Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem yaşandı. Bunun ardından Erzurum Valisi Okay Memiş, son duruma ilişkin açıklama yaptı. Vali, depremin merkez üssünün Köprüköy ilçesi olduğunu söyledi. Memiş "Depremden etkilenen Topçu Mahallesi'ne ulaşmaya çalışıyoruz. Toplam 4 köyde hafif hasarlar var. Vatandaşlarımızın çadır talepleri olabilir, devletimizin bütün birimleri sahada. Vatandaşlarımızı okullarda da barındıracak durumdayız. Yaralımız yok. Elektrik hatlarında problem var, çözmeye çalışıyoruz." dedi.

AFAD 1 KİŞİNİN YARALANDIĞINI AÇIKLADI
AFAD ise şu ana kadar Marifet köyünde 1 vatandaşın yaralandığı bildirildi. 12 saniye süren depremin yerin 5,18 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi. Depremin Erzurum merkeze 52 kilometre uzaklıkta gerçekleştiği anımsatıldı. Kayabaşı köyü yolunun heyelan nedeniyle kapalı olduğunun öğrenilirken bölgeye ekipler sevk edildi.

Son dakika: Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem Son dakika: Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem AFAD, saat 15.40'ta merkez üssü Erzurum'un Köprüköy ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Erzurum Valisi Okay Memiş, merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremde, Topçu Mahallesi'nde enkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirdi. Sağlık Bakanı Koca, depremde 4 kişinin yaralandığını açıkladı.

Düzce'de bir deprem daha meydana geldi Düzce'de bir deprem daha meydana geldi Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar büyük korku yaşarken 3.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem Bolu'da da hissedildi.