Adana'dan Hatay'a geçmek isteyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve partilileri burada Jandarma yetkilileri tarafından Hatay girişinde durduruldu ve alınmadı. Ardından Zafer Partisi lideri Özdağ, duruma tepki gösterdi.

Bunların ardından konuya ilişkin Hatay Valiliği'nden açıklama geldi. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, tüm grup ve kişilerin telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet vermemesi adına kanunların verdiği yetkiler ile önlemlerin alındığı belirtildi.

'TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN OLAYLARA SEBEBİYET'

Valiliğin açıklaması şu şekilde:

 "Hatay sınırına mayın döşeyeceğini iki gündür ilan eden yabancı düşmanlığı ile her kesimden insanın bir arada yaşadığı kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü kadim şehir Hatayımızın sosyal dinamiklerine mayın döşeyeceğini söyleyerek kışkırtıcı bir üslup ile ilimize gelen tüm grup ve kişilerin telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verilmemesi adına kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde kamu düzeninin ve asayişin sağlanabilmesi huzurun temin edilmesi amacıyla valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır." 

Süleyman Soylu'dan Ümit Özdağ'a tepki Süleyman Soylu'dan Ümit Özdağ'a tepki İçişleri Bakanı Soylu, İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne yeni araçların tahsis edilmesi sebebiyle Konak Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı. Bakan Süleyman Soylu burada yaptığı konuşmada Ümit Özdağ'ın sözlerine de tepki gösterdi.

Ümit Özdağ'ın konvoyunda kaza gerginliği: Sen bizim kim olduğumuzu biliyor musun? Ümit Özdağ'ın konvoyunda kaza gerginliği: Sen bizim kim olduğumuzu biliyor musun? Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Mersin programı sırasında koruma aracının karıştığı kaza sonrası korumalar ile araç srücüsü arasında gergin anlar yaşandı. Araç sürücüsü, eşinin ve kendisinin Özdağ'ın korumaları tarafından darp edildiğini öne sürerek şikayetçi oldu.

Ümit Özdağ sana ne Luiz Gustavo'dan! Fenerbahçe Brezilyalı yıldızına sahip çıktı... Ümit Özdağ sana ne Luiz Gustavo'dan! Fenerbahçe Brezilyalı yıldızına sahip çıktı... Fenerbahçe'nin göndermek istediği isimlerin başında gelen Luiz Gustavo'yla ilgili animasyon videosu tepki çeken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a bir tepki de Sarı-Lacivertli kulüpten geldi... Özdağ'a açık açık "Sana ne Luiz Gustavo'dan, bizim yabancımızdan" dendi.