Türk Silahlı Kuvvetleri düzenlediği operasyonlarla hain terör örgütlerine adeta paniğe soktu. Düzenlenen 5 harekatla beraber çok sayıda hain terörist öldürülmüş ve terör inleri resmen yerle bir edilmişti. Paniğe kapılan sözde üst düzey PKK'lı yöneticiler ise Türk ordusunun karşısında çaresiz kalarak bulundukları bölgeleri boşaltmaya çalışıyor ancak Mehmetçik burada bile terör ögütüne ağrı darbeler vurmaya devam ediyor. 

TERÖRİSTLER ÖLÜME TERK EDİLİYOR

 17 Nisan tarihinde başlayan Pençe-Kilit Harekatı ile Irak’ın kuzeyi terör örgütü PKK’ya adeta mezar oluyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, başarılı harekat ile başta İskan Akyüz ve Fehmi Atalay olmak üzere teröristlerin sözde lider kadrosu operasyon bölgelerinden kaçarak daha güvende olduklarını düşündükleri bölgelerde şatafat içerisinde yaşarken, mağaralarda sıkışan diğer teröristleri ölüme terk ediyor. 

Güvenlik kaynakları, bölgede yapılan incelemeler sonucunda sözde lider kadrosunun operasyonlardan kaçarken, arkalarında bıraktıkları teröristleri insanlık dışı ve ilkel şartlara mahkum ederek mağaralarda barınmaya zorladıklarını, teslim olma düşüncesinde olanları infaz ettiklerini, etkisiz hale getirilen teröristlerin cenazelerini geride bırakma talimatı verdiklerini ifade etti.

PENÇE-KİLİT KORKUSU CESETLERİ ARKADA BIRAKTIRDI

Öte yandan yine güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Pençe-Kilit Harekatı'nda da diğer harekatlarda olduğu gibi “teslim ol” çağrılarına riayet eden teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından asaletli tutum sergilenerek herhangi bir zarar görmeden adalete teslim edilmeye devam ediyor.

ÜST DÜZEY YÖNTECİLER DAHİ ÇARESİZ KALDI

Teslim olan teröristlerle yapılan mülakatların detayları hakkında bilgi veren güvenlik kaynakları şunları kaydetti:

“Yalan ve yanlış propagandalar ile beyinleri yıkanmaya çalışılan terör örgütü mensuplarından birçoğunun aslında pişmanlık içerisinde oldukları, teslim olmayı istedikleri ancak infaz edilme korkusuyla kaçamadıkları, yaşam şartlarının çok ağır olduğu ve erzak sıkıntısı çektikleri anlaşılmakta. Diğer taraftan TSK'da kimyasal ya da biyolojik silah olmadığı tüm dünya tarafından bilindiği halde Türk askerinin itibarını sarsmaya yönelik propaganda amaçlı mesnetsiz ithamlar; 40 yıldır çocukları ve gençleri kaçırarak terör kamplarına hapseden, çocuk ve kadın istismarı yapan terör örgütünün sözde üst düzey yöneticileri için yeni değildir. 

Sonuç olarak hudut hattına kilit vurarak, kontrol altına alınmamış olan 26 kilometrelik hudut hattında da ileriden emniyetinin sağlanması maksadıyla kararlılıkla sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı karşısında çaresizliklerini anlayan sözde üst düzey teröristler, daha önceki harekatlarda da yaşandığı gibi diğer teröristleri ölüme terk etmekte, cenazelerini dahi geride bırakarak korkakça kaçmaktadır.”

Pençe-Kilit'te PKK'ya darbe! 4 terörist öldürüldü Pençe-Kilit'te PKK'ya darbe! 4 terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonlarında 4 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Pençe-Kilit'le Irak'ın kuzeyinde teröre geçit yok! 2 terörist etkisiz hale getirildi Pençe-Kilit'le Irak'ın kuzeyinde teröre geçit yok! 2 terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde operasyonlar kapsamında hain terör örgütü mensubu 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Pençe-Kilit bölgesinde çok sayıda silah ele geçirildi Pençe-Kilit bölgesinde çok sayıda silah ele geçirildi Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki arama-tarama faaliyetlerinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.