Ankara'nın Çankaya ve Mamak ilçelerinde Alevi STK'leri ile cemevine yönelik eylemlerle ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı.

2 ŞÜPHELİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler A.O.K, Ç.C.B. ve B.G, Ankara Adliyesine getirildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade veren zanlılar, tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Burada sorgulanan şüphelilerden saldırıları gerçekleştirdiği tespit edilen A.O.K. tutuklandı. Diğer şüpheliler ise konutunu terk etmeme şeklindeki adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Ankara'da 30 Temmuz'da Alevi STK'leri ile cemevine saldırı düzenlenmişti. Aracıyla Eskişehir'e kaçmak isteyen şüpheli A.O.K, Ankara'ya 70 kilometre uzaklıkta yolda yakalanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine A.O.K. ile irtibatlı oldukları belirlenen Ç.C.B. ve B.G. de gözaltına alınmıştı.

Ankara’daki cemevi saldırısında yeni gelişme: 2 gözaltı daha Ankara’daki cemevi saldırısında yeni gelişme: 2 gözaltı daha Ankara Emniyet Müdürlüğü, üç ayrı cemevine saldıran şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Ankara’da cemevine saldıran şahıs yakalandı: Bakan Soylu’dan açıklama Ankara’da cemevine saldıran şahıs yakalandı: Bakan Soylu’dan açıklama Ankara Emniyet Müdürlüğü, 3 cemevine saldıran şahsın yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı. Şahsın, Ankara’dan Eskişehir’e giderken yakalandığını kaydeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Elbette bu provokasyon, her yönüyle soruşturulmaktadır” dedi.