Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Sinop, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, sıcaklığın yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun doğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzey çevreleri, akşam saatlerinden sonra, il merkezi dahil olmak üzere, kuzey ve batı kesimleri yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 31
İzmir: Az bulutlu ve açık 35
Adana: Az bulutlu ve açık 36
Antalya: Az bulutlu ve açık 31
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 33
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 42

İstanbul Havalimanı'nda check-in rekoru! Bizde 1 dakika, Avrupa'da 4 saat İstanbul Havalimanı'nda check-in rekoru! Bizde 1 dakika, Avrupa'da 4 saat Avrupa havalimanlarında kriz yaşanırken, İstanbul Havalimanı 1 dakikalık check-in ve 16 dakikalık bagaj alım süresi ile rekor kırdı. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu “İstanbul Havalimanı adından söz ettiriyor” dedi.

Havalimanlarında yoğunluk krizi sürüyor: İstanbul’da 1 dakika Avrupa’da 4 saat Havalimanlarında yoğunluk krizi sürüyor: İstanbul’da 1 dakika Avrupa’da 4 saat Avrupa havalimanlarında kriz tırmanıyor. Uluslararası yolcularını seyahatleri resmen çileye dönüyor. Personel sayısının yetersizliği havalimanlarda metrelerce kuyruk oluşmasına neden oluyor. Londra, Paris, Roma ve Frankurt havalimanları gibi sayılı havalimanlarında bile bilet işlemleri için yolcular en az 4 saat önce çağrılırken İstanbul havalimanında check-in işlemleri 1 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor.