Caminin önünden geçenleri şaşkına çeviren ilan: Müezzin için 1 milyon 950 bin liralık 'ev' yardımı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Caminin önünden geçenleri şaşkına çeviren ilan: Müezzin için 1 milyon 950 bin liralık 'ev' yardımı
Eskişehir, Müezzin, Haber

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Eskişehir'de Deliklitaş Mahallesi'ndeki Hacı Havva Camii'nde lojman olmadığı için din görevlisinin atanmadığı iddia edildi. Caminin yönetimi tarafından cemaatten  1 milyon 950 bin lira değerinde ev için yardım talep edildi. Vatandaşlar 'yardım talebine' sert tepki gösterdi. 

Eskişehir'in Deliklitaş Mahallesi sakinleri 'müezzin' krizi yaşıyor. Mahallede bulunan caminin önünden geçenler “Sayın cemaatimizin dikkatine müftülük tarafından camimize ait müezzin için lojmanı olmadığından dolayı müezzin ataması yapılamadığı tarafımıza iletildi. Lojman konusunda yardımcı olabilecek cemaatimiz varsa derneğimize başvurmasını önemle rica ederiz” ve “Lojman alabilmek için çalışma başlattık bu konuda maddi desteğe ihtiyaç vardır. Yardımlarınızı bekliyoruz” ifadelerini içeren ilanlarla şaşkına döndü. 

Caminin önünden geçen ve yazıyı fark eden bazı vatandaşlar duruma tepki gösterdi. İddiaya göre müezzinin atanması için bağışlarla alınıp lojman yapılmaya çalışılan evin fiyatı ise 1 milyon 500 bin TL’nin üzerinde olduğu öğrenildi.

Caminin önünden geçenleri şaşkına çeviren ilan: Müezzin için 1 milyon 950 bin liralık 'ev' yardımı - 1. Resim

Bazı vatandaşlar atanacak olan din görevlisinin maaşından liraya çıkması gerektiği yönünde fikir belirtti.

Caminin önünden geçenleri şaşkına çeviren ilan: Müezzin için 1 milyon 950 bin liralık 'ev' yardımı - 2. Resim

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Emekli memur olan Celal Güler ise cemaatten istenen paranın mantıksız oluğunu savunarak şöyle konuştu;

Herkes kendi evini kendi parasıyla alacak. Devlet maaş veriyor mu? Veriyor. Ben de devlet memurluğundan emekliyim, kendi paramı biriktirdim aldım. Bana kimse para toplamadı. Ben de onun için para toplanmasına karşıyım. Yani ihtiyacı varsa kendisi karşılasın alsın. Gereksiz ve mantıksız. Devlet memurlara maaş veriyorsa o da maaşıyla kendi evini kendi alacak. Kendi paramızla yaptık her şeyimizi yaptık, gücümüz yettiğince çoluğumuzu çocuğumuzu okuttuk ama kimseden 5 kuruş yardım almadık. Devlet para veriyorsa, memursa kendi evini kendisi alacak.

Caminin önünden geçenleri şaşkına çeviren ilan: Müezzin için 1 milyon 950 bin liralık 'ev' yardımı - 3. Resim

Deliklitaş Mahallesi’nde ve yakın çevre mahallelerdeki kira ile konut fiyatları konuda ise Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, “Bahsettiğiniz, sorduğunuz yer Eskişehir'in merkezi bir yeri. Ulaşımı kolay eski bir mahalle ve alışveriş merkezlerine uygun. Taşıt kullanılmadan yürüyerek her yere gidilebilecek bir bölge olduğundan dolayı kiralar orada en ucuz 15 ile 40 bin lira arasında değişir. Eskişehir'de ortalama 1+1 fiyatları 1 buçuk milyon lira diyebiliriz. Yani bu 800 binden başlayıp 2 ila 2 buçuk milyon liraya kadar giden 1+1'ler var. Ortalamaya vurduğumuz zaman 1 buçuk milyon gayet normal” dedi.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...