Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Gabar Dağı 15 günlük geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi! Giriş yasak

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Gabar Dağı 15 günlük geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi! Giriş yasak
Gabar Dağı, Şırnak, Haber

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Şırnak Valiliği, Güçlükonak ilçesi sınırları içerisinde bulunan Gabar Dağı bölgesini 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan ederek girişleri yasakladı. 

Şırnak Valiliği, Gabar Dağı'nı 15 günlük geçici özel güvenlik bölgesi ilan etti. Bölgeye giriş çıkışlar 15 gün yasaklandı. Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, vatandaşların yasağa uyması çağrısı yapıldı.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“İlimiz mülki sınırları içerisinde yer alan; milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, şiddet olaylarının meydana gelmesinin önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuz bir durumun önüne geçilebilmesi amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11’inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 32/A maddesine istinaden; Şırnak ili merkez ilçe ve Güçlükonak ilçesi sınırlarında bulunan Gabar Dağı Bölgesinde, bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkur bölgelerdeki yasa dışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından 10 Şubat 2024 - 24 Şubat 2024 tarihleri arasında 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiştir. Bahse konu bölgelere, vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleri bakımından girmeleri yasaklanmıştır” 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...