'Kötü yorumların önemi yok' dedi adaylığını duyurdu! Sosyal medyada viral oldu

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Hakkari'nin Derecik ilçesinde ilk defa bir kadın muhtar olmak için adaylığını açıkladı. "Ailen arkandaysa çekineceğin hiçbir durum yok" diyen Şehla Kaya sosyal medyada da viral oldu.

Hakkari'nin Derecik ilçesi Umurlu köyüne bağlı Akdemir mezrasında ikamet eden Şehla Kaya, muhtar adaylığını açıkladıktan sonra sosyal medyaya damga vurdu. 

'Kötü yorumların önemi yok' dedi adaylığını duyurdu! Sosyal medyada viral oldu - 1. Resim

"ANNEM 'BABANI İKNA EDERİZ' DEDİ"

Muhtar adaylığına nasıl karar verdiğini anlatan Kaya, "Okuldayken telefonum çaldı annem aradı. Bir anda kızım muhtarlık için neden adaylığını koymuyorsun deyince çok şaşırdım. Nereden çıktı dedim. Çok ciddiyim aday olmanı istiyorum ve ailen olarak sonuna kadar destekçin olacağız dedi. Sen hemen muhtarlık adaylığını açıkla. Akşam ailecek konuşuruz babanı da ikna ederiz dedi.

'Kötü yorumların önemi yok' dedi adaylığını duyurdu! Sosyal medyada viral oldu - 2. Resim

Önce düşündüm genelde ben bir kararla aileme giderim. Destek olmalarını isterim ikna ederim. İlk defa ailem benden bir şey istedi. Bu Derecik için bir ilk olacaktı. Biraz tedirgin de oldum. İnsanlar ne der, nasıl tepki verirler diye bayağı düşündüm" dedi.

'Kötü yorumların önemi yok' dedi adaylığını duyurdu! Sosyal medyada viral oldu - 3. Resim

"GELECEK OLAN KÖTÜ YORUMLARIN ÖNEMİ YOK"

"Ailen arkandaysa çekineceğin hiçbir durum yok" diyen Kaya, "Kendi kendime yapabilirsin, başarabilirsin, gelecek olan kötü yorumların önemi yok. Sen birçok ön yargıyı yıkacaksın. Kadınlarımızın kızlarımızın sesi olacaksın dedim. İlk başta babam yanaşmadı çevre ne der düşüncesiyle. Ben bu haberi duyurduktan sonra bir video da çektim biraz da olsa kendimi amacımı ifade etmeye çalıştım" diye konuştu.

'Kötü yorumların önemi yok' dedi adaylığını duyurdu! Sosyal medyada viral oldu - 4. Resim

"KÖYÜN İLK ÜNİVERSİTE OKUYAN KIZIYIM"

Hiç beklemediği kadar çok ilgi gördüğünü ifade eden Kaya, "Yüz binlerce izlenme, binlerce yorum mesaj geldi. Çok fazla destek oldular. Anne babamın dışında başka anne babaların da gururu olmak nasıl bir duygu, tarif edilemez. İlden de arayan çok oldu, tanımadığım insanlar destek çıktı. Coğrafyamda kadınların da sesi çıkacak artık. Ne kadar güçlü olduklarını, isteseler her şeyi başarabileceklerini göreceler. İki köyün seçmeni belirleyecek.

'Kötü yorumların önemi yok' dedi adaylığını duyurdu! Sosyal medyada viral oldu - 5. Resim

Ben onlar için memleketim için kadınlarımız için ister bu yolla ister farklı yollarla hizmet etmekten vazgeçmeyeceğim. Ben şu anda çok şey başardığımı düşünüyorum. İlçemin ismini duyurdum, varlığımızdan haberi olmayan yüz binlerce insana. Köyümüzün ilk üniversite okuyan kızıydım. Başlarda çok sıkıntı çektim. Yine ailemin desteğiyle bu ön yargıyı da yıktım. Şu an köyümüzde birçok üniversitede kız öğrencilerimiz var. Kadınlarımız için böyle öncülük etmek mükemmel bir duygu" şeklinde konuştu.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...