Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

İzmir'de deniz taştı! Vatandaşlar siren sesleriyle uyandı

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
İzmir, İzmir Sağanak, İzmir Sağanak Yağış, Haber

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

İzmir gece saatlerinde sağanak yağışa teslim oldu. Denizin taşmasıyla sokakları su dolu. Çalan sirenlere uyanan vatandaşlar araçlarını kurtarmaya çalıştı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yoğun yağışın ardından denizin taşması sonucu yollar su altında kaldı. Mavişehir bölgesinde vatandaşlar çalan sirenlere uyanarak araçlarını kurtarmaya çalıştı.

Kentte gün boyu devam eden yağmur, gece geç saatlerde etkisini artırdı. Fırtınanın da başlamasıyla Karşıyaka ilçesinde Mavişehir Mahallesi ile Aksoy Mahallesi'nde deniz taştı. Sahildeki sitelerin bahçeleri suyla dolarken, cadde ve sokaklar da sular altında kaldı.

İzmir'de deniz taştı! Vatandaşlar siren sesleriyle uyandı

SİRENLER ÇALDI

Çevredeki sitelerin görevlileri siren sesleriyle araç sahiplerini uyardı. Birçok vatandaş, araçlarını su altında kalmadan kurtarmaya çalıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, kapalı kanalları açmak için çalışma yaptı. Su seviyesinin sürekli yükseldiği bildirildi. Bazı vatandaşların ayakkabılarını çıkarıp yürüdükleri belirtildi.

İzmir'de deniz taştı! Vatandaşlar siren sesleriyle uyandı

Araçlarının suda kalmaması için çabalayan 2 motorlu kuryenin, başarılı olamayınca motorlarını iple ağaca bağladıkları görüldü. Şiddetli rüzgarın ardından Karşıyaka Cemal Gürsel Sahil Yolu da tamamen sular altında kaldı. Birçok yeri su basarken, deniz suyunun arka sokaklara kadar ulaştığı görüldü. İtfaiye ekipleri, vatandaşları araçlarını çekmeleri yönünde uyardı.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...