Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Kabine, Gazze’deki dramı ve zam oranlarını görüşecek

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Kabine, Gazze’deki dramı ve zam oranlarını görüşecek
Kabine Toplantısı, Erdoğan, Gazze, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iki haftanın ardından bugün toplanacak. Gazze için çözüm adımları ele alınacak. Emekli ve asgari ücretlinin gözü Ankara’da olacak. F-16 krizi de masaya yatırılacak.

EMRAH ÖZCAN'IN HABERİ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılacak toplantının gündem maddeleri arasında ilk sırayı, emeklilere ve asgari ücretliye yapılacak zam oranları alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan konu hakkında kabine üyelerine detaylı bir sunum yapacak.

Toplantıda gündeme gelecek bir diğer konu İsrail’in Gazze’de iki aydır devam eden katliamları... Gazze’yi aralıksız bombalayan İsrail’in durdurulması ve ateşkesin sağlanması için Türkiye’nin arabuluculuk ve garantörlük meselesi değerlendirilecek. Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, ABD ile devam eden F-16 satış görüşmeleriyle mevcut uçakların modernizasyon kitlerinin alımı konusunda gelinen noktayı anlatacak.

Bakan Güler, Eurofighter tedariki konusundaki gelişmeleri de gündeme getirecek. Kabinede ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cezayir, BAE ve Katar temasları değerlendirilecek. Erdoğan’ın yarın yapacağı Yunanistan ziyareti de sıcak başlıklar arasında olacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı, 6 Aralık Çarşamba günü yapılacak. Toplantının öğleden sonra başlayacağı tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrası kameraların karşısına geçmesi bekleniyor.

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Selin Kale 6 Aralık 2023 11:06

Asgari ücret ne zaman açıklanıyor ?

Koray 6 Aralık 2023 11:05

Avrupa'da Türkiye kadar destek olabilse keşke Gazze konusunda

Sonraki Haber Yükleniyor...