İsveç’in en popüler rapçilerinden olan 19 yaşındaki Einar, başkent Stockholm'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Şehrin güneyindeki Hammarby Sjöstah'da gerçekleşen saldırı sonrası polis ekipleri cinayet soruşturması başlattı.

ÇETE BAĞLANTISI OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Olayda en az iki şüpheli olduğunu açıklayan Stockholm Polis Sözcüsü Ola Osterling, "Şu an aktif olarak saldırının sebebini ve arkasında kim olduğunu belirlemeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. İsveç kanalı SVT, isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde Einar'ın ölümünde çete bağlantısı olduğunu iddia etti.

GEÇEN SENE KAÇIRILMIŞTI

Genç rapçi, geçtiğimiz sene Varby çetesi tarafından kaçırılmış ve fidye istenmişti. Einar, önümüzdeki günlerde çeteyle ilgili bir davada ifade verecekti.

İSVEÇ’İN EN ÇOK DİNLENEN SANATÇISI

Tam adı Nils Kurt Erik Einar Gronberg olan rapçi, 2019 yılında Spotify'da İsveç'in en çok dinlenen sanatçısı olmuş, Grammis Ödülü ve çeşitli diğer ödüller kazanmıştı.

İsveç'te "Vladimir Putin" ismine izin yok İsveç'te "Vladimir Putin" ismine izin yok İsveç'te bir aile yeni doğan bebeklerine Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'in adını koymak istedi. Ancak ailenin bu talebi kabul görmedi. Sebebi ise iki ülke arasında gerilime sebep olabilir...

İsveç 'AB ordusu' planına soğuk bakıyor İsveç 'AB ordusu' planına soğuk bakıyor İsveç Savunma Bakanı Peter Hultqvist, Avrupa Birliği'nin ABD'ye bağımlı kalmamak için kendi askeri gücünü kurma planına ilişkin, "Bu planı sorunları çözmenin ana yolu olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.

İsveç'te 9 kişinin yer aldığı uçak düştü İsveç'te 9 kişinin yer aldığı uçak düştü İsveç'ten, kalkışından kısa bir süre sonra içinde 9 kişinin olduğu bilinen uçağın düştüğü haberi geldi.