Erdoğan'ın onayı alındı! AK Parti kurmayları, yeni dönemin ana hatlarını açıkladı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Erdoğan'ın onayı alındı! AK Parti kurmayları, yeni dönemin ana hatlarını açıkladı

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

"Ekonomi ve hukuk alanında önemli reformlar yapılacak. Özellikle bu iki başlıkta güven tesis edecek adımlar atılacak. Bürokrasi istiyor diye yasa çıkarılmayacak. İttifak ortaklarımızın direnci ile karşılaşabiliriz. Ama bu durum, bizi reform adımlarından geri bırakmaz"

YÜCEL KAYAOĞLU ANKARA - AK Parti’nin geçtiğimiz hafta sonu yaptığı Kızılcahamam’daki istişare toplantısını değerlendiren AK Parti kurmayları, “Artık önümüzdeki 4 yıllık süre tamamen reform süreci olacak” dedi.

“Cumhurbaşkanı ile görüşüldü. Onayı alındı” diyen kurmaylar şu bilgileri verdi: “Atılacak adımlar ana hatları ile belli. Ekonomi ve hukuk alanında önemli reformları göreceğiz. Özellikle bu iki başlıkta güven tesis edecek adımlar atılacak. Bu süreçte elbette bürokrasiden veya ittifak ortaklarımızın direnci ile karşılaşabiliriz. Tökezleyeceğimiz anlar da olabilir. Ama bütün bunlar, bizi reform adımlarından geri bırakmaz. Burada önemli olan, reform yapma iradesini ortaya koymaktır.”

AK Parti’nin ‘İç çekişmelerden’ uzaklaşması için ‘Koltuklarda oturanların değişiminin’ yeterli olmayacağına dikkat çeken AK Parti kaynakları, gerçekçi ve reform olarak nitelendirilen adımlar atılırken, vatandaşın beklentilerinin karşılanması için azami çaba harcanacağını ifade etti.

AK Parti kaynakları, “Bir düzenleme hayata geçirilirken, bunun ekonomik açıdan, hak ve özgürlükler açısından, vatandaş nezdindeki yansımasına kadar her açıdan değerlendirmesi yapılacak. Bundan sonra bürokrasi istiyor diye yasa çıkarılmayacak. Bürokrasiye değil, ülkeye ne kazandırdığına bakacağız” diye konuştu.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...