İP'ten aday olan eski CHP'liler gazetemize konuştu: Özel sözünde durmadı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İP'ten aday olan eski CHP'liler gazetemize konuştu: Özel sözünde durmadı

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

CHP’den çizik yiyen belediye başkanları, Özgür Özel’in “adayları belirlerken anket yapacağız” sözünün yerine getirilmediğini belirterek “Kim haklı, 31 Mart’ta göreceğiz” resti çekti.

FERHAT EKİNCİ'NİN HABERİ - CHP’den istifa ederek İyi Parti’den aday olan isimler, eski genel başkanları Özgür Özel’in, “5-10 memnuniyetsiz arkadaşımız partiden ayrılarak başka partilerden aday oluyor. Parti başarısını kendi başarısı sayanlar var” sözlerine tepki gösterdi.

Gazetemize konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Özgür Özel önce söylediklerini yerine getirsin. ‘Anket yapacağız’ dedi. Artvin’de bir tane anket yapıldı mı? Yapıldıysa nerede? Getirsinler. Kaldı ki örgüt ön seçim isterken neden ön seçim yapılmadı. Elbette, seçimlerde başarı bir tek adayın değil aynı zamanda partinindir de. Ancak bu durum yerel seçimlerde öyle değil, adayların da ağırlığı önemlidir” dedi.

İP'ten aday olan eski CHP'liler gazetemize konuştu: Özel sözünde durmadı

2019’daki seçimleri hatırlatan Elçin “CHP o zaman Kırklareli’de mevcut başkanını aday göstermemişti, o da bağımsız girip seçimi kazanmıştı. Belediye başkanlarının da ne kadar ağırlıklı olduklarını öğrenmeleri lazım. Ben partide kimsenin adamı değilim. Ne Kılıçdaroğlucuydum, ne Özgür Özelciydim ne de kurultay delegesiydim. Kurultaya bile gitmedim. Bana sözlerini geçiremedikleri, belediyelerde istediklerini yaptıramadıkları için aday gösterilmedim. Özgür Özel daha genel başkanlık koltuğuna alışamadı” ifadelerini kullandı.

BU BİR TASFİYE HAREKETİ

Adana’nın Çukurova İlçesi Belediye Başkanı Soner Çetin ise Özel’e meydan okudu. Çetin, şunları söyledi:

"Genel Başkan mı doğruyu söylüyor ben mi doğruyu söylüyorum 31 Mart’ta göreceğiz. Genel Başkan ön seçim sözü verdi, sözünde durmadı, ‘Mevcut belediye başkanlarımızla ilgili memnuniyet araştırması yapacağız, yüzde 50’nin üzerinde başarı gösteren başkanlarımızı hemen açıklayacağız’ dedi orada da sözünde durmadı. Benimle ilgili yapılan memnuniyet anketinde sonuç yüzde 68 çıktı, elimde veriler var, kimse yalan söylemesin. 

İP'ten aday olan eski CHP'liler gazetemize konuştu: Özel sözünde durmadı

Kendi yaptırdıkları araştırmada yüzde 68 başarıyla çıkan belediye başkanıyım. Yaptığım tüm projeler Türkiye’de örnek alındı. Ben Genel Başkan’a ‘Komisyon oluşturun, beni de başına koyun. Yeni seçilen belediye başkanlarına proje oluşturalım anlatalım’ dedim. Ben bunun hesabını yaparken o bizi harcamaya kalkıştı. Çukurova halkı bizi istiyor, 10 senede çok önemli deneyimler kazandık. Genel başkan şeref-namus sözü verdi sözünde durmadı. ‘Ferman padişahın, dağlar bizimdir’ diyen insanlarız biz. Kimse bize padişahlık taslamasın. Bu bir nevi tasfiye hareketi. Ben bu adaylığa tek başıma karar vermedim, vatandaş beni zorladı. Millette müthiş bir tepki var."

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...